В Ічні запрацював цифровий навчальний центр
Цифрові освітні центри (Digital Learning Centers - DLC) — це освітні простори, обладнані сучасною технікою, а також навчальними матеріалами. Головна мета таких центрів – надання безпечного доступу до дистанційної освіти дітям, які не можуть здобувати її очно.
Проєкт впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Окрім того, центри виконуватимуть низку інших функцій. Серед них — сприяння соціалізації та взаємодії дітей і підлітків, мотивація до навчання, надання допомоги в професійній орієнтації.
У межах проєкту «Безпечне повернення до навчання в Україні» фінська міжнародна неурядова організація «Finn Church Aid» (FCA) у співпраці з Управлінням освіти і науки Чернігівської ОДА допомогла відкрити у громадах Чернігівської області сучасні цифрові навчальні центри.
П’ять таких центрів вже працюють в громадах Чернігівської області, зокрема у Коропі, Носівці, Бахмачі, Ніжині та Ічні. Приміщення для цифрових центрів надаються місцевими громадами з урахуванням безпекової ситуації та доступності. Подібні центри також функціонують в 9 інших областях України.
Завдяки партнерській підтримці міжнародної організації Save the Children до 5 цифрових навчальних центрів області передані ноутбуки і спеціальні комплекти гаджетів SPARK KIT, що дає можливість викладачам проводити заняття для групи дітей з доступом до усіх необхідних освітніх платформ.
Відвідування цифрових навчальних центрів безкоштовне, вони відкриті для усіх дітей шкільного віку у громадах. Місцеві органи управління освітою формують відповідний графік роботи і розклад занять, активностей за компонентом формальної освіти – передбачені за стандартами МОН, та неформальної освіти – соціально-емоційне навчання, творчі гуртки тощо.
МО «Finn Church Aid» — найбільша у Фінляндії міжнародна неурядова організація, яка має понад 70 років досвіду гуманітарної діяльності у багатьох країнах світу, надає допомогу людям у надзвичайних ситуаціях незалежно від їхніх релігійних переконань, етнічного походження чи політичних поглядів. Має підтверджену експертизу у впровадженні проєктів міжнародного розвитку, консультування в освітній галузі, один із основних напрямів її діяльності на даному етапі – підтримка забезпечення безперервного доступу до освіти. Проєкти, спрямовані на відновлення доступу до шкільного навчання в Україні, організація почала впроваджувати у 2022 році за фінансової підтримки приватних благодійників і міжнародних донорів з метою гуманітарного реагування – зокрема, у Житомирській, Київській і Чернігівській областях, вже почала діяльність на Харківщині.
Управління освіти і науки Чернігвської ОВА
Останні новини Чернігівщини
Про нові підходи до утвердження національної ідентичності — на коордраді в ОДА 12:35
Декомунізація та дерусифікація на Чернігівщині, облаштування музейних експозицій у закладах освіти, заходи національно-патріотичного виховання.
Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 05 жовтня 2024 року 12:09
Армія РФ протягом доби 4 жовтня атакувала дві прикордонні громади Чернігівщини.
«Перейди за посиланням та проголосуй за дитину на конкурсі»: поліцейські застерігають громадян від шахраїв 10:37
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті.
Новий проєкт Expertise France на Чернігівщині – EU4Innovation East 10:03
Ще один проєкт з підтримки відновлення та відбудови Чернігівської області презентували 2 жовтня команді ОВА представники французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Аварія на каналізаційному колекторі в районі Шерстянки – надзвичайна ситуація місцевого рівня 09:21
Таке рішення ухвалили на оперативному засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 4 жовтня.