Про відновлення медичних закладів Чернігівщини: Жанна Шерстюк в ефірі «Суспільне. Спротив»
За інформацією Міністерства охорони здоров’я після початку повномасштабного вторгнення росіяни пошкодили 1381 медичний заклад, 184 об’єкти зруйновано вщент.
Про те, скільки медичних закладів пошкоджено на Чернігівщині та як триває процес їхнього відновлення, розповіла сьогодні заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк в ефірі марафону «Суспільне. Спротив».
Чернігівщина – одна з найбільш постраждалих в Україні. В області 67 об’єктів у 29 медичних закладах – пошкоджені. Серед них є і зруйновані, які доведеться відбудовувати з нуля: Центр соціально значущих та небезпечних хвороб (колишній протитуберкульозний диспансер), Центр лікування ветеранів ЧАЕС, Центр реабілітації та лікування ветеранів, поліклініка Чернігівської центральної районної лікарні, дитяча стоматологічна поліклініка у Чернігові та ФАПи.
«Жодного дня спеціалізовані заклади не припиняли свою роботу. Цього вдалося досягти шляхом перепрофілювання відділень та ліжок, переміщення закладів в інші будівлі — як це зроблено з протитуберкульозним диспансером, який зараз працює у пристосованому приміщенні. Його повністю облаштовано під умови санітарного контролю за допомогою коштів держаного бюджету та міжнародних партнерів, зокрема, Міжнародного медичного корпусу», – зазначила Жанна Шерстюк.
Крім того, для надання первинної медичної допомоги розгортались мобільні амбулаторії. Також нині в області працюють мобільні мультидисциплінарні команди лікарів для того, щоб медична допомога надавалась вчасно і безперервно.
Як розповіла заступниця начальника ОВА, медичній сфері області завдано збитків на декілька мільярдів гривень. Постраждали не лише приміщення, а й високовартісна апаратура та санітарний транспорт. Зокрема, в Чернігівській міській лікарні № 3 ворожі обстріли пошкодили рентген-діагностичний блок, де знаходилось новітнє цифрове обладнання. Наразі заклад відновлюється коштом фонду United24.
Значну підтримку у відновленні пошкоджених закладів надають міжнародні донори, які звертаються безпосередньо до ОВА або залучаються за допомогою Уряду.
Наразі в області завершуються роботи в рентген-діагностичному корпусі Чернігівської міської лікарні № 3, Чернігівському медичному центрі сучасної онкології та у ФАПі села Количівка Іванівської ТГ. Загалом же відновлення потребують ще 10 об’єктів у 6 медичних закладах Чернігівщини.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.