9 липня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 501 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 501 RUSSIAN AGRESSION
9 липня - Міжнародний день знищення стрілецької зброї.
В Україні відзначають День рибалки, в Аргентині - День незалежності, в Австралії - День Конституції.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Давида Солунського.
День рибалки
День рибалки заснували в червні 1995 року указом президента Леоніда Кучми. Мета свята полягає в підтримці співробітників рибного господарства. Цього дня змагаються в рибній ловлі, проходять майстер-класи та навчальні семінари. Рибалки цього дня зустрічають свято на березі за вудкою.
Ще цього дня:
1900 - Королева Вікторія схвалює Закон про утворення Австралійської федерації, на підставі якого створюють нову державу Федерацію Австралії;
1955 - Засновано Пагуошський рух учених за мир, роззброєння та міжнародну безпеку;
1961 - У Вінніпезі (Канада) відкривають пам'ятник Т. Г. Шевченку;
1972 - На околицях села Хрестище було проведено перший в Україні ядерний вибух (підземний);
2002 - Організацію Африканської Єдності, що об'єднує 53 держави Африки, офіційно перетворено на Африканський союз;
2018 - Саміт Україна-ЄС, між Україною та ЄІБ підписано угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проєкту "Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України".
Церковне свято
Сьогодні день пам'яті преподобного Давида Солунського. Його постригли в монастирі святих мучеників Феодора і Меркурія. Пізніше він побудував собі окремий курінь неподалік Солуні, де і прожив близько 70 років. Щодня Давид Солунський молився і дотримувався суворого посту, знемагав від холоду або спеки. За це Бог послав йому дар зцілення. Протягом усього життя він лікував людей і давав їм цінні поради.
Іменини: Леонід, Петро, Анастасія, Діана.
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.