Про діяльність "Сильні волею" розповів волонтер Максим Рибальченко
Волонтерська організація Варвинщини «Сильні волею» існує з серпня минулого року. Але люди, які стоять у її витоків, вирішили для себе, що мають допомагати нашим Захисникам, ще з перших днів повномасштабного вторгнення.

Серед них — Максим Рибальченко. Його фах сьогодні особливо важливий: Максим працює в ДСНС. Тим не менше він почав шукати додаткові можливості, аби допомогти й підтримати.
«Війна триває вже давно — з 2014 року, але тоді волонтерством займалися окремі люди, допомога була поодинокою, це не мало тих масштабів, які є сьогодні. Після 24 лютого змінилося все. Люди об’єдналися й згуртувалися навколо однієї ідеї — вистояти, — згадує Максим. — Ми не могли просто сидіти й спостерігати, коли поряд точилися бойові дії, тому з перших днів допомагали населенню й ВПО, вивозили людей з Чернігова, намагалися допомагати військовим».
У певний момент доля звела їх з волонтерами Львівської волонтерської кухні — потрібні були сухі супи й борщі для військових, які тоді вони возили на Схід. І тоді спало на думку: можна організувати виробництво сухих страв тут, на місці.
«Ми подумали, що теж можемо це робити, — розповідає волонтер. — Вдалося знайти приміщення в промзоні й трохи привести його до ладу, бо були самі стіни. Провели електрику, зробили опалення, вдалося придбати сушарки, хай і найпростіші, але вони робили свою справу. Дещо принесли люди. Все починалося як справа кількох родин, але поступово до нас приєднувалися ще і ще. Ми оголошували про збори, потребу в продуктах у соціальних мережах — і люди відгукувалися. З овочами сьогодні ми не маємо проблем — місцеві приносять їх удосталь. У якийсь момент виникла проблема з цибулею, ми про це оголосили, то в кого тільки починалася молода на городі — уже дзвонив, що ось, візьміть. Безпосередньо гроші нам потрібні на спеції, крупи й макаронні вироби для супів і борщів, але й тут нам вдається зібрати необхідні суми. Допомагали й сільгоспвиробники. Наприклад, давали нам зерно, ми возили його на переробку і отримували макарони».
«Сильні волею» готують сухі супи (гречаний, рисовий, з макаронами), борщ, ліниві голубці: розробили рецептуру для порцій на 5, 3 і один літр. А пересилають виготовлене військовим через інші волонтерські організації, які безпосередньо займаються поїздками.
«Свого транспорту ми не маємо, тому контактуємо тісно з іншими волонтерами, зокрема з Прилук, які їздять на Схід. Вони зазвичай дзвонять і кажуть: нам потрібно стільки-то того-то та на таку-то дату — і ми готуємо».
Сьогодні тут працює близько двох десятків людей. Максим відзначає: сприяє цьому й те, що Варвинська сільрада допомогла приєднатися до соціальної програми від обласного центру зайнятості, за якою до роботи у волонтерському осередку як до суспільно корисної залучені безробітні, і замість допомоги по безробіттю вони отримують за свою роботу заробітну плату.
Місцевій відділ економічного розвитку допомагає моніторити грантові програми для волонтерських організацій і готувати проєктні заявки. Хоча поки спроби отримати грант не мали успіху, проте залишати їх тут наміру не мають.
«Наші сушарки працюють дуже інтенсивно, деякі з них ми вже не раз ремонтували, плюс збільшилися обсяги виробництва продукції — очевидною стає необхідність оновлення обладнання, тому ми й шукаємо усі можливі джерела фінансування. Ми не можемо покладатися тільки на донати людей у цьому питанні, тому й намагаємося отримати грантову підтримку».
«Ми неодмінно переможемо, бо наші люди невтомні, — говорить Максим. — Більше року війна, але щоб хтось відмовився допомогти, коли ти до нього звертаєшся, — такого не було. Зараз усе важливо, ніколи не вгадаєш, що стане тією краплею, яка переважить шальки терезів на наш бік. Тому працюємо як один до самої Перемоги».
ОТГ-Інформ Чернігівщина
Фото звідси https://www.facebook.com/groups/509149997338581
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.