Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 11:18:45

Безпека дітей - понад усе. Під таким гаслом працює старший інспектор ювенальної превенції Прилуччини Дмитро Шестаков

08.07.2023   09:14Агенцiя

У 40 років він кардинально змінив своє життя і став поліцейським.

Тепер він - старший інспектор сектору ювенальної превенції Прилуцького районного відділу поліції. З юними мешканцями Прилуччини Дмитро Валерійович працює вже майже 4 роки.

Напередодні Дня служби Ювенальної превенції старший інспектор Дмитро Шестаков розповів про особливості своєї професії та першочергові завдання поліцейських ювенальної превенції на сьогодні.

Свою службу в органах правопорядку він розпочав у 1999 році, після демобілізації зі Збройних сил України. Тоді Дмитро вступив на службу в органи кримінально-виконавчої системи в установу, де утримувались неповнолітні злочинці.

Згодом, в ході реформування кримінально-виконавчої системи, установа припинила існування. Однак Дмитро вирішив і надалі працювати з дітьми, але вже в органах Національної поліції. Тому у 2019 році вступив до Академії патрульної поліції міста Києва і успішно пройшов навчання.

Аби бути хорошим поліцейським, треба любити свою роботу, жити нею. Звичайно, не без труднощів, але я поки жодного разу не пожалкував, що змінив професію. Ми як супергерої, які готові у будь-який час доби примчати на допомогу. Працюємо навіть вночі, графік ненормований, – розповідає Дмитро.

Серед першочергових завдань поліцейських ювенальної превенції — ведення профілактичної роботи щодо запобігання вчинення дітьми та відносно них злочинів і правопорушень, правове виховання підлітків. Окрім того, розшук дітей у разі їх зникнення, виявлення та розкриття правопорушень, учинених неповнолітніми, профілактика, попередження, а також виявлення фактів жорстокого поводження з дітьми або насильства у сім’ї, тощо.

Важливим чинником попередження дитячої злочинності є визначення причин, що спонукають дітей до втягнення у протиправну діяльність та їх усунення. Тому поліцейський ювенальної превенції повинен бути психологом, наставником й авторитетним вихователем.

Також у роботі особлива увага приділяється сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Саме в цих родинах Дмитро є частим гостем, адже він впевнений, що систематична профілактична робота дає позитивні результати, чимало складних підлітків прислухаються до порад та стають на шлях виправлення.

Намагаємося постійно контролювати такі сім’ї, регулярно відвідувати і перевіряти, в яких умовах виховуються там діти, чи приділяється їм належна увага, чи мають вони усе необхідне. У цьому нам допомагають служби у справах дітей, дільничні офіцери поліції, поліцейські офіцери громади, Центр соціальних служб для сім’ї, дітей на молоді. Окрім цього, будні поліцейського - це і розшук зниклих дітей. Найтяжче у моїй роботі шукати зниклих дітей, найприємніше – знаходити, - розповідає Дмитро Шестаков.

За його словами, робота в ювенальній превенції змушує поліцейських іноді бути психологами, іноді – учителями, і завжди - помічниками на шляху до виправлення.

При бажанні дитини, батьків і поліцейського перше правопорушення підлітка може стати останнім. Іноді діти й не розуміють, що вчинили: піддалися впливу однолітків або не уявляли собі наслідків, - зауважив Дмитро.

Поліцейський розповідає, що з дітьми працювати навіть важче, ніж з дорослими, адже до них потрібен особливий підхід. Головне - пояснити дитині, що поліцейський - не ворог, а друг та товариш, який не насварить чи покарає, а допоможе, пояснить, підтримає, вбереже та забезпечить захист.

Далеко не всі діти спочатку йдуть зі мною на діалог. Не хочуть розмовляти про те, що робиться в їхніх сім’ях чи в школі. Але мені вдається їх розговорити. І коли та чи інша дитина розкаже тобі щось своє сокровенне, поділиться своїми проблемами й довіриться тобі, то це дуже приємно. Навіть є такі випадки, коли діти самі до мене телефонують, аби запитати щось й порадитися, як їм діяти в тій чи іншій ситуації, – наголошує Дмитро.

Він вважає, що з кожною людиною можна знайти спільну мову. Тому Дмитро намагається не засиджуватися в кабінеті, а вести активну превентивну роботу. Він частенько буває у школах, проводить там змістовні уроки й різноманітні цікаві акції та профілактичні бесіди. Під час таких уроків роз’яснює дітям норми чинного законодавства, аби вони знали, яка є відповідальність за різноманітні правопорушення, і боялися їх скоювати.

Також разом з колегами показуємо дітям цікаві відеоролики й презентації та проводимо для них різноманітні акції та ярмарки. Наприклад, «Я-українець», «Посміхнись життю - ти йому подобаєшся», «16 Днів проти насильства» чи «Безпека на дорозі», — розповідає поліцейський.

Дмитро переконаний, що працювати з дітьми можна тільки за покликом душі.

— Коли бачиш, що твої зусилля і щоденна праця приносять користь – це найвища винагорода». Я мрію, аби кожна дитина відчувала себе у безпеці, – розповідає поліцейський.

Дмитро Шестаков закликає мешканців Прилуччини бути уважними, відповідальними й приділяти більше уваги своїм дітям та їхнім проблемам.

Наразі найбільша небезпека для дітей чатує в Інтернеті. Діти сидять на різноманітних небезпечних сайтах, хочуть швидко подорослішати. А ще звичайно загроза у шкідливих звичках: курінні, наркотиках, алкогольних напоях. Кожна дитина прагне уваги, хоче виговоритися.

Тому хочу порадити батькам, аби вони приділяли побільше уваги своїм дітям, спостерігали за ними й говорили на будь-які теми.

А дітям хочу порекомендувати, аби вони займались спортом і більше часу проводили на вулиці за якимось цікавими спортивними іграми, а не сиділи весь час у телефоні чи комп’ютері. Бо це небезпечно, - наголосив Дмитро Шестаков.

Наприкінці розповіді Дмитро Шестаков привітав своїх колег з професійним святом. Побажав їм здоров’я, терпіння, успіхів у роботі та нових здобутків.



Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).

Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала сучасний ультразвуковий апарат від благодійників 08:56

Завдяки благодійному фонду «Діти Чорнобиля» при Міністерстві праці, соціального захисту, охорони здоров’я соціальної та гендерної політики землі Нижня Саксонія (Німеччина) Чернігівська обласна дитяча лікарня поповнилась сучасним ультразвуковим апаратом Siemens NX3 Elite з ультразвуковим датчиком Siemens Р4-2.