Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:13:15

Про результати та перспективи відновлення Чернігівщини – Костянин Мегем в ефірі «Суспільне. Спротив»

28.06.2023   16:27Агенцiя

Як на Чернігівщині відновлюють пошкоджене житло та надаються компенсації за програмою єВідновлення, розповів перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем в ефірі марафону «Суспільне. Спротив».

   «На Чернігівщині пошкоджено більше 10 тис. житлових об’єктів. Якщо говорити про приватні будинки – це 9 200, багатоквартирних – більше 1000. Саме навколо міста відбувались активні бойові дії. Тому найбільше зруйновано Чернігівську громаду та ті, що знаходяться поряд – це Киселівська, Киїнська, Новобілоуська», – зазначив Костянтин Мегем.

Нещодавно стартувала урядова програма єВідновлення з надання компенсацій на ремонт пошкодженого житла. У громадах області діють 38 комісій, які опрацьовують заявки від громадян. Таких заявок надійшло більше 1200, по 31 – вже отримано позитивний результат. Слід зазначити, що сума компенсації за пошкоджене житло не може перевищувати 200 тис. грн. Пріоритетність щодо розгляду заявок визначають громади, керуючись законодавством та враховуючи соціальний статус осіб, наголосив перший заступник начальника ОВА.

Довідково: станом на 27 червня на Чернігівщині подано 1282 заявки за програмою єВідновлення. В обробці — 370, у тому числі за 31 — погоджено надання компенсації, за 3 — відмовлено. Серед лідерів за обробкою заяв — Новобілоуська, Киселівська, Іванівська, Новобасанська громади.

Крім того, досить потужно допомагають міжнародні донори, волонтерські організації та благодійні фонди. В регіоні працює більше 14 організацій, які займаються ремонтом та встановленням модульних будинків на території домогосподарств мешканців.

    «Минулого року наші міжнародні партнери дуже сильно допомагали. Це Уряди Франції, Латвії та Німеччини. Наразі французька сторона вже оголосила про виділення коштів на відновлення Чернігівщини. Крім того, рішення про виділення коштів на відновлення соціальних об’єктів вже прийняв латвійський Уряд. Робота продовжується і, завдячуючи міжнародній підтримці, ми маємо позитивні результати в даному напрямку», – розповів Костянтин Мегем.

Він додав, що на сьогодні близько 3500 житлових будинків вже відновлено, з них близько 900 – багатоповерхові і 2500 приватні. У процесі відновлення  перебуває 1500 об’єктів.

До кінця літа планується відкриття модульних будинків у Чернігові, які збудовані за підтримки Міжнародного Червоного Хреста. Також завдяки міжнародним партнерам триває будівництво модульних будинків у Куликівській, Киселівській, Киїнській громадах. Крім того, село Ягідне планують відновити цього року завдяки програмі комплексного відновлення.



Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини