Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 липня, 11:59:01

Нова якість медичних послуг на Сосниччині

21.06.2023   09:56Агенцiя

Нові кабінети, діагностичний та щеплень Сосницького центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) відремонтовані та оснащені. Це дозволить надавати якісні послуги на первинному рівні для мешканців і мешканок територіальної громади та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), що проживають на її території.

Таким чином зроблено ще один необхідний крок для розвитку сфери охорони здоров`я – одного із ключовихїїпріоритетів відповідно до місцевої стратегії.
Про ці зміни йшлося під час презентації результатів проєкту «Покращення якості надання послуг із охорони здоров’я на первинному рівні медичної допомоги Сосницької територіальної громади», що проходила 16 червня 2023 р. в Сосниці. Проєкт реалізовував Сіверський інститут регіональних досліджень у партнерстві з Сосницькою селищною радою за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу. Учасники – працівники та працівниці органів місцевого самоврядування, сфери охорони здоров`я, депутати селищної ради, жителі та жительки громади.
Серед основних досягнень проєкту – кабінет функціональної діагностики та кабінет профілактичних щеплень. Кабінети відремонтовано за кошти селищного бюджету, а за сприяння Європейського Союзу та Програми розвитку ООН придбано медичне обладнання, інструменти, оргтехніка та меблі.До послуг пацієнтів у діагностичному кабінеті – сучасні електрокардіограф, спірограф (для дослідження функцій дихання) та дерматоскоп (для виявлення захворювань шкіри). У кабінеті щеплень встановлена необхідна побутова техніка (холодильник для зберігання вакцин, бойлер), а також закуплені дефібрилятор, аналізатор. Обидва кабінети оснащені ноутбуками та принтерами, а також спеціальними медичними меблями.
На посилення інформаційного ефекту проєкту під час його реалізації проведено кілька комунікаційних заходів із представниками місцевого самоврядування, медичної сфери та громадськості – громадське обговорення «Система надання первинної медичної допомоги у Сосницькій громаді: перспективи та виклики», семінар «Цифрова трансформація в системі охорони здоров`я України: як її використовувати?», консультація з залучення громадськості. Результати цих зустрічей відображені у формі двох інфографік: про медичні послуги, що надаються в Сосницькому ЦПМСД, та про переваги й функціональні можливості застосування медичної інформаційної системи Helsi для пацієнтів. За надану фахову підтримку команда проєкту щиро вдячна Управлінню охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.
Складовою презентації став прем`єрний показ документальної стрічки «Сосниця: нові медичні кабінети». Він поєднує демонстрацію нових можливостей, що створені в рамках проєкту, з просуванням електронних інструментів взаємодії лікаря та пацієнта. Водночас – це складова промоції Сосницької територіальної громади. Зрештою, мати найвідомішого земляка, Олександра Довженка,  була знахаркою, а сестра – лікарем-терапевтом, до того ж – з надприроднім даром діагностики. Втім, деталі бажаючі можуть дізнатися із відео, що розміщено на YouTube.
Учасники зустрічі схвально відгукнулись про доробок проєкту в цілому та створені інформаційні продукти. Вони відзначили, що це відчутна допомога для Сосницької громади, що налічує приблизно 15,5 тис. населення, для ВПО, а також для частково– сусідньої Понорницької громади. Нові кабінети – гарний приклад оновлення системи надання медичних послуг на первинному рівні.

Дмитро Казіміров, ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень»


Проєкт«Покращення якості надання послуг із охорони здоров`я на первинному рівні медичної допомоги Сосницької територіальної громади» реалізує ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень» та Сосницька селищна радаза сприяння ПРООН в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.
 

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Ніжинському районі 16:12

11 липня близько 17-ї години до поліції надійшло повідомлення про те, що на трасі М-02 « Кіпті-Глухів-Бачівськ» поблизу Батурина сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинула людина.

Підлітки зі Сновщини взяли участь у менторській програмі "Покоління Перемоги" 15:39

Досягати спільних цілей навчилися десятикласники та десятикласниці Сновської громади під час участі в менторській програмі «Покоління перемоги» від GoGlobal. Крім цього, надолужили прогалини зі шкільних предметів, удосконалили свої комунікаційні навички та підтягнули фінансову грамотність.

Майже мільярд гривень компенсацій: на Чернігівщині триває реалізація програми «єВідновлення» 15:15

Програма «єВідновлення», яка передбачає надання компенсації за пошкоджене та зруйноване житло, реалізується в області більше року. За цей час на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень.

Чотири ліцеї та 23 гімназії. У Чернігові перепрофілювали заклади загальної середньої освіти 14:33

Тобто, змінили тип шкіл та затвердили їхні статути у новій редакції. Відповідне рішення затверджене на 41-й (позачерговій) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання 10 липня.

Чернігівські поліцейські розкрили крадіжку грошей з втраченої банківської картки 13:48

Оперативники Чернігівського райуправління поліції викрили зловмисницю, яка привласнила знайдену банківську картку, а потім викрала з неї 180 тисяч гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини