Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 липня, 12:37:41

«Чернігівський будяк»: пройшла презентація результатів опитування журналістів

12.06.2023   13:43Агенцiя

8 червня, у хабі «МедіаБаза. Чернігів» пройшла презентація результатів опитування журналістів «Чернігівський будяк».

21 медійник пройшов анкетування і визначив для себе чернігівських чиновників, депутатів, установи та структурні підрозділи органів влади, які найменш відкриті у спілкуванні із журналістами.

«Ми назвали «Антипремія «Чернігівський будяк» – це як символ рослинки, яка є не дуже дружелюбною і трошки може колотися. Загалом це Гельсінська спілка прав людини до повномасштабного вторгнення проводила щорічну премію з подібною назвою про порушення прав людини. Свобода слова – це одне з найбільших основоположних прав, тому ми теж вирішили використати таку назву»,- зазначив регіональний представник ІМІ у Чернігівській області Павло Пущенко.

Взяли участь в опитуванні журналісти телеканалів «Новий Чернігів», «Дитинець», «Суспільне Чернігів», газет «Весть» та «Вісник Ч», Чернігівської медіа групи, сайтів Челайн, Час Чернігівський та Свобода.ФМ.
Шляхом опитування чернігівських журналістів було визначено «будяка» серед департаментів та управлінь Чернігівської ОВА, управлінь та відділів міської ради, комунальних підприємств, пресслужб, силових структур та компаній-монополістів. Також, було оголошено керівників Чернігова та області, які менше йдуть на контакт із представниками ЗМІ.

Керівництво Чернігова та області:
Найбільш відкритим до комунікації з журналістами є в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако з результатом 66,7%. Найменш відкритим до комунікації є очільник міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, 19% журналістів зазначили, що він ніколи не йде на контакт.

Заступники голови ОВА:
Найбільш відкритим до комунікації з журналістами є Костянтин Мегем, набравши 23,8%. Найменш відкритою – Жанна Шерстюк, набравши 4,8%. Водночас, більшість опитаних журналістів не звертаються за коментарями до заступників голови ОВА.

Заступники голови облради:
Ніна Лемеш та Дмитро Блауш набрали однакову кількість голосів за відкритість – 47,6%. Водночас, до Ніни Лемеш звертається трохи більша кількість журналістів.

Управління та департамент Чернігівської ОВА:
Найбльш відкритий до комунікацій – Департамент культури і туризму, національностей та релігій з 57,1%.
Найменш відкритий до комунікацій – Управління охорони здоров’я, набравши 52,4% у пункті «Інколи йде на контакт» і 4,8% у пункті «Ніколи не йде на контакт».
Найменше журналістів звертаються за коментарями до Управління містобудування та архітектури.

Управління та відділи міської ради:

Найбільш відкритий до комунікацій – Управління культури і туризму, набравши 71,4% голосів.
Найменш відкритий до комунікацій – Управління капітального будівництва, набравши 14,3 % у пункті «Ніколи не йде на контакт».
Найменше журналістів звертаються за коментарями до Управління державного архітектурно-будівельного контролю.

Комунальні підприємства міської ради:
Найбільш відкритий до комунікацій – КП «Туристично-інформаційни центр», набравши 71,4% голосів.
Найменш відкритий до комунікацій – КП «Муніципальна варта», набравши 19% у пункті «Ніколи не йде на контакт».
Найменше журналістів звертаються за коментарями до КП «Центр спортивної боротьби».

Депутати місцевих рад, які є найбільш закритими і не йдуть на контакт зі ЗМІ:
Марина Рейко (ЧМР) - 5 голосів
Василь Білогура (ЧМР) - 5 голосів
Юрій Тарасовець (ЧМР) - 3 голоси
Також були названі такі депутати: Олена Стрілець (ЧМР), Олександр Шевчук (ЧМР), Наталія Хольченкова (ЧМР), Роман Резніков (ЧМР), Віталій Голець (ЧМР). Не назвали конкретних прізвищ – 6 голосів

Силові структури:
Найбільш відкритий до комунікацій – У ДСНС у Чернігівській області, набравши 90,5% голосів.
Найменш відкритий до комунікацій – Чернігівський обласний ТЦК та СП, набравши 23,8% у пункті «Ніколи не йде на контакт».

Компанії-монополісти:
Найбільш відкритий до комунікацій – АТ «Чернігівгаз», набравши 71,4% голосів.
Найменш відкритий до комунікацій – ТОА «Фірма «ТехНова», набравши 28,6% у пункті «Ніколи не йде на контакт».

Представники місцевої влади, які намагалися тиснути на ЗМІ:
Депутатка чернігівської міськради Марина Рейко - 5 голосів
Геннадій Прокопович, директор спортшколи “Юність”
Андрій Подорван, керівник Департамент інформаційної діяльності ОВА
Вадим Лільчицький, заступник начальника ЧОТЦК
Депутат Чернігівської міськради Віталій Голець
Не було тиску - 13 голосів

Нагадаємо, що хаб «МедіаБаза. Чернігів» - це безпечне місце для роботи журналістів. Також, хаб проводить навчання для місцевих медійників та надає в оренду засоби індивідуального захисту.
 

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини