На Чернігівщині побільшало охочих взяти дитину у свою родину — Людмила Зеленько
Через російську військову агресію на Чернігівщині загинули 22 дитини, 59 — зазнали поранень. Дванадцятеро дітей втратили батьків. Про це нагадала начальниця Служби у справах дітей Чернігівської ОВА Людмила Зеленько на брифінгу в медіацентрі ОВА напередодні Міжнародного дня захисту дітей.
Реалії повномасштабного вторгнення змусили Уряд минулого року розширити підстави для надання статусу дитини, позбавленої батьківського піклування. Зокрема, його можуть отримати діти, чиї батьки:
перебувають у районі проведення воєнних (бойових) дій або на тимчасово окупованій території;
зникли безвісти за особливих обставин;
перебувають у полоні держави-агресора;
затримані чи взяті у заручники органами влади держави-агресора.
Так, у Чернігівській області відповідний статус за цими критеріями отримали десятеро дітей: у двох дітей батько вважається зниклим за особливих обставин, ще у восьми батьки нині перебувають на тимчасово окупованих територіях.
Завдання соціальних служб — виявити і захистити кожну таку дитину. Тож Людмила Зеленько закликала небайдужих повідомляти про відомі їм випадки, коли дитина залишилася без батьків, проживає у родичів чи сторонніх осіб.
Тим паче, законодавство передбачає виплату державної соціальної допомоги, якщо дитина має статус сироти або позбавленої батьківського піклування, — 2,5 прожиткового мінімуму для відповідного віку (якщо дитина має інвалідність — 3,5 прожиткового мінімуму).
Загалом нині в області проживають 1912 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Абсолютна більшість з них — 93,7% — влаштовані у сімейні форми виховання.
Під час воєнного стану кількість охочих усиновити дитину не лише не зменшилася, а й зросла.
— Зараз більш активними стали кандидати в усиновлювачі, кандидати у прийомні сім’ї, ті, хто хоче взяти дітей на виховання, — зазначила Людмила Зеленько. — У нас такого ніколи не було, як сьогодні, — 13 кандидатів у прийомні сім’ї хочуть взяти дітей. Так само з усиновленням — 27 осіб перебувають на відповідному обліку.
Наразі на Чернігівщині працюють усі 63 служби у справах дітей, 13 з яких минулого року понад місяць перебували на окупованих територіях. Вони опікуються, зокрема, 1222 дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах.
Працюють і два з трьох центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. У Чернігівському центрі, який був пошкоджений внаслідок російської агресії, поки що завершили перший етап ремонту та облаштували сховище.
В інтересах дітей триває співпраця з благодійними фондами та громадськими організаціями. Так, за пропозицією Фундації Олени Зеленської планується оздоровити 200 вихованців дитячих будинків сімейного типу з Чернігівщини у Закарпатській області.
До слова, детально співпрацю у сфері захисту дітей представники державних установ та громадського сектору обговорили раніше цього дня на круглому столі у Чернігівській ОВА.
— Сьогодні ми маємо дітей, з якими треба працювати в кожній сім’ї. Тому що в кожній родині є наслідки посттравматичного синдрому. Разом ми можемо покращити становище дітей, надати їх сім’ям не тільки благодійну допомогу у вигляді продуктів, речей, побутової техніки але і потурбуватись про їхнє здоров’я, зокрема психологічне, що є зараз дуже важливим, — звернулася до учасників заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.