Солідарність не знає меж. Чернігів та Аахен підписали угоду про офіційне партнерство солідарності
В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако та мер Аахена Сибілла Койпен підписали документ про офіційне партнерство солідарності. Це відбулося 13 травня під час заходів з нагоди вручення Україні міжнародної премії імені Карла Великого — європейської премії за внесок в об'єднання Європи.
Документ засвідчили своїми підписами перші особи українського та німецького міст перед громадою Аахена на площі біля історичної ратуші.
— Ви знаєте, я приїхав до вас з передової боротьби за наші спільні цінності, адже Україна захищає сьогодні не тільки себе, а і свободу й демократію в усій Європі. Я хочу подякувати за підтримку цієї боротьби народ Німеччини та громаду міста Аахен та вас особисто, пані мер. Угода, яку ми підписуємо — вона про стратегічну співпрацю між нашими містами на багато років вперед, вона не про сьогоднішній день. Але важлива для нас саме зараз. Адже демонструє мешканцям славетного міста Чернігів — ми не одні в протистоянні з агресором, нас підтримує весь цивілізований світ, і зокрема, наші нові партнери з прекрасного міста Аахен, — зауважив Олександр Ломако.
Зазначимо, що міжнародну премію імені Карла Великого у 2023 році присудили українському народу та президентові України Володимиру Зеленському за те, що ми захищає не лише суверенітет своєї країни і життя її громадян, а й Європу та європейські цінності. Її вручення відбулося 14 травня у місті Аахен. З цієї нагоди — багато заходів, присвячених Україні. Серед них і підписання договору між цим містом та Черніговом.
— З нашим містом-партнером ми схожі серед іншого університетським середовищем, кількістю населенням та багатою історією, а також європейськими базовими цінностями. З нетерпінням чекаємо на поточні та майбутні обміни щодо сталого розвитку, енергії, інфраструктури, управління відходами, містобудування, освіти, — говорить Сибілла Койпен.
Сьогодні Чернігів продовдує відновлюватися, ліквідовуючи наслідки активних бойових дій 2022 року. Для цього нашому місту потрібна допомога міжнародних партнерів на різних рівнях.
— Сьогодні наше місто зробило вже багато кроків для відновлення руйнувань та повернення до нормального життя, наскільки це можливо під час цієї варварської війни. Люди повернулися в місто, сьогодні в Чернігові проживає понад 260 тисяч людей. В наших планах не просто відновлення усіх руйнувань, ми працюємо над розробкою стратегії модернізації міста. Для цього ми б хотіли залучити ваш досвід, знання, технології та проектні рішення. А отже, попереду ще багато різних цікавих проектів, реалізація яких піде на користь обом містам, а головне — їхнім мешканцям. Я вірю, що в найближчому майбутньому багато простих мешканців Аахену зможуть відвідати мирний Чернігів, а чернігівці приїздитимуть сюди. Мешканці наших міст зможуть побачити красу один одного, і саме це і буде справжньою дружбою!, — висловив свої сподівання від майбутньої співпраці Ломако.
Налагодити партнерство між двома містами вдалося завдяки сприянню спілки “Українці в Аахені”. В онлайн форматі угоду про співпрацю між Черніговом та Аахеном було затверджено 20 січня 2023 року, а тепер це зробили публічно перед жителями німецького міста в рамках заходів з нагоди вручення міжнародної премії імені Карла Великого.
Довідково. Премію імені Карла Великого вручають в Ахені за внесок у об'єднання Європи з 1950 року. Одними з перших її лауреатів були Вінстон Черчілль та Конрад Аденауер. У різні роки її отримували відомі політики та громадські діячі: Вацлав Гавел, Анґела Меркель, Еммануель Макрон, Папа Римський Франциск та інші.
Аахен — це одне із найстаріших німецьких міст з майже 250 тисячним населенням, розташоване на кордонах трьох країн: Німеччини, Бельгії та Нідерландів. Основні галузі промисловості: кондитерська, машинобудування, автоматизація, лазерна та екологічні технології.
Пресслужба Чернігівської міської ради Фото - Peter Klingel, Andreas Herrmann
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.