"Десна" відсвяткувала своє сімдесятиліття
У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що в селищі Десна на Чернігівщині відбулися урочистості з нагоди 70-річчя з дня створення військового формування.
В заходах взяли участь представники командування Сухопутних військ Збройних Сил України, територіального управління "Північ", делегація Козелецької райдержадміністрації, військовослужбовці навчальних підрозділів центру, ветерани Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України, жителі селища.
Сьогодні у навчальному центрі готують фахівців за 87 спеціальностями. Зокрема це командир відділення, танка, БМП, механік-водій, навідник-оператор, снайпер, розвідник тощо. Для їхньої підготовки створено чудову матеріально-технічну базу, яка дозволяє на високому методичному рівні готувати військовослужбовців різного фаху.
- За останні роки Збройні Сили України отримали понад 100 тисяч підготовлених у "Десні" спеціалістів та молодших командирів, - зазначив у своєму привітальному виступі перший заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Бессараб.
Під час урочистостей на Алеї героїв Десни відбувся показ військової техніки та озброєння, кожен бажаючий міг напитися гарячого чаю з величезного раритетного самовара, подивитися на процес приготування солдатської каші в польових умовах, а потім її скуштувати.
Довідково:
Нинішній 169-й навчальний центр своїм корінням сягає 5-ї гвардійської Звенигородської орденів Бойового Червоного Прапора та Олександра Суворова ІІ ступеня повітрянодесантної дивізії.
Її формування розпочалося у грудні 1942 року в районі Киржач-Бельково Іванівської області на базі трьох повітрянодесантних бригад 9-го повітрянодесантного корпусу.
Дивізія комплектувалася в основному з воїнів-фронтовиків, серед яких були учасники битв за Москву, Ленінград, Ростов та Тихвин, десантники, котрі обороняли Сталінград. Бойове хрещення частина отримала 14 березня 1943 року при форсуванні річки Ловать у складі 68-ї армії Північно-Західного фронту при ліквідації Козьмо-Дем'янського угруповання ворога.
Весь квітень 1945 року воїни з'єднання, стримували наступ гітлерівської танкової дивізії "Райх". 8 травня дивізія розпочала контрнаступ, переслідувала ворога і на річці Уббс зустрілася з 3-ю американською армією в районі містечка Амштеттен.
В повоєнний період довгий час дивізія дислокувалася як стрілецька у Білій Церкві. Аж поки у 1959 році з'єднання не перемістили в село Виползов, де військові й заснували селище Десна та власними руками створили інфраструктуру, яка функціонує і сьогодні. Згодом дивізія стала навчальною і танковою та почала готувати молодших фахівців для Сухопутних військ. А 1987 року була переформована в 169-й гвардійський окружний навчальний центр.
Із набуттям Україною незалежності особовий склад центру одним з перших склав присягу на вірність Українському народові, а в жовтні 1994 року йому було вручено Бойовий прапор.
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.