Муніципалітет спільно з підприємцями подає заявку на участь у проєкті для реконструкції водопроводу
Важлива нарада для відновлення критичної інфраструктури Чернігова. Сьогодні, 24 квітня, відбулася зустріч в.о. міського голови Олександра Ломако, директора КП "Чернігівводоканал" Сергія Малявка з чернігівськими підприємцями.
Від муніципалітету спільно з підприємцями готується заявка для участі в проєкті, який фінансується Урядом Німеччини через Німецьке товариство міжнародного співробітництва — Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.
У рамках проєкту "Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів" є можливість отримати фінансування для реконструкції 2 156 м водопровідної мережі, яка виконана з чавунних та сталевих труб діаметром 400 мм, що покращить якість надання послуг як для підприємців, так і побутових споживачів.
Мова про водопровід по вул. Квітнева та просп. Миру від ВНС-4, уражений внаслідок воєнних дій рф (артилерійські обстріли, авіаудари, пересування важкої техніки). Це призвело до порушення його цілісності та герметичності, що унеможливлює подальшу надійну експлуатацію.
У зоні впливу цієї водопровідної мережі знаходиться 35 підприємств (наприклад, ПБП "ВИМАЛ", ТОВ "Український кардан", ТОВ "Чернігівський автозавод", ПП "Кіт і пес", ПРАТ "МЛИБОР" і т.д.) різних форм власності та декілька мікрорайонів міста, які представлені багатоповерховими будинками, а також приватною забудовою. Додатково цим водопроводом забезпечується кільцювання водогону від водопровідної насосної станції №2.
Реалізація цього проєкту є важливим елементом економічного розвитку та відіграватиме значну роль у функціонуванні мікро-, малих та середніх підприємств Чернігова, реконструкція даної ділянки для них забезпечить належне відновлення їх виробничої діяльності.
— Цей проєкт направлений на спільну заявку муніципалітету з бізнесом, яка буде покращувати можливості підприємств у місті. Проєкт полягає у відновленні більше 2 км магістрального водопроводу, збудованого пів століття тому (1969 р.) і пошкодженого під час бойових дій. Як більшість міжнародних партнерів вони вимагають, щоб заявка була подана від муніципалітету, але підтримана зацікавленими представниками бізнесу.
Ми зараз говоримо про якісь проєкти відновлення країни, в першу чергу, відновлення житла, і десь на другий план відходить питання бізнесу, а це, я вважаю, надзвичайно важливо. Тому що якщо бізнес не буде працювати, відновлювати потужності, то про перспективи говорити складно. Чернігівщина, як прикордонний регіон, завжди буде відчувати ці проблеми, на жаль. Тому такі проєкти важливі, — говорить Олександр Ломако.
— Будівництво цього водогону пріоритетне, бо це буде кільце між насосною станцією на Подусівці і також насосною станцією на Полуботках. Ми побудуємо кільце і отримаємо стабільне водопостачання, — пояснив директор КП "Чернігівводоканал" Сергій Малявко.
Реалізація проєкту можлива на умовах співфінансування. Не менше 20% від загальної суми — це будуть кошти Чернігівської міської територіальної громади, а близько 800 тис. євро можна буде отримати від GIZ.
За минулорічними цінами, говорить Сергій Малявко, загальна вартість реконструкції водопроводу 36 млн грн.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.