Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 12:59:24

Протидія туберкульозу та ВІЛ-інфекції: поточний стан та зауваження до громад

10.03.2023   12:26Агенцiя

Протидія згаданим захворюванням в умовах воєнного стану — головне питання у порядку денному учорашнього засідання профільної обласної ради при Чернігівській ОВА.

Цього дня рада під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк зібралася уперше з часу повномасштабного російського вторгнення.

Протягом 2022 року на Чернігівщині було виявлено 413 нових випадків туберкульозу та 345 — ВІЛ-інфекції.

За рівнем захворюваності на туберкульоз Чернігівщина посідає 14-те місце серед регіонів України, повідомила завідувачка Центру фтизіатрії Чернігівської обллікарні Жанна Карпенко. У 2022-му цей рівень зменшився на 24% порівняно з попереднім роком. Також на чверть впав і показник смертності, який нині складає 6,2 на 100 тисяч населення. Водночас, суттєво зросла захворюваність серед дітей. Інша проблема — виявлення цієї хвороби лише посмертно, вже за результатами розтинів.

За поширеністю ВІЛ-інфекції Чернігівська область нині займає 5 місце в Україні. Під медичним наглядом перебувають 4164 ВІЛ-інфіковані. За словами завідувачки Центру ВІЛ/СНІДу та гепатитів Чернігівської обллікарні Ірини Тесленок, оціночна кількість людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ), в області — майже 5700 осіб. Україна поставила за мету досягнення цілі «95-95-95» до 2030 року. Ця ціль полягає у тому, щоб 95% ЛЖВ знали про свій діагноз, 95% з них — отримали лікування, а у 95% з тих, хто отримує лікування, вірус має бути пригнічений настільки, що його неможливо визначити в організмі. Виходячи з озвучених цифр, на сьогодні на Чернігівщині цей показник складає «72-95-97».

Водночас, доповідачі акцентували на суттєвому падінні рівня обстежень жителів області: як на туберкульоз, так і на ВІЛ-інфекцію. За словами експертів, центри первинної медико-санітарної допомоги не використовують уповні наявні діагностичні ресурси. Зокрема і ті, що фінансуються у рамках пакетів програми державних медичних гарантій. Тож це питання вирішено розглянути на одному з найближчих засідань Ради територіальних громад Чернігівської області.

    «Одне з наступних засідань Ради громад ми присвятимо виконанню тих вимог, які мають реалізовуватися на такому само базовому рівні, як миття рук: це організація обстежень та тестування на туберкульоз та ВІЛ/СНІД», — наголосила Жанна Шерстюк.

Це саме питання буде й у фокусі уваги моніторингових виїздів фахівців обласної лікарні, до структури якої і входять центри ВІЛ/СНІДу та гепатитів і фтизіатрії, зазначив гендиректор закладу Андрій Жиденко.

Серед інших проблемних питань, які порушувались на засіданні — забезпечення дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, молочними сумішами (адже ВІЛ може передаватися і під час грудного вигодовування) та доступність замісної підтримувальної терапії для наркозалежних.

Анжела Мойсеєнко, голова правління БО «Чернігівська мережа», ініціювала питання придбання таких сумішей за рахунок коштів місцевих бюджетів. За попередніми підрахунками, вартість таких закупівель для закриття потреб всієї області — до 500 тисяч гривень на рік.

Представник спільноти наркозалежних від БО «Волна» Сергій Крицький порушив питання створення локації для організації замісної терапії у Козелецькій районній лікарні, де ця вкрай актуальна для громади тема наразі не знаходить підтримки.

Експерти озвучили й інші питання: оцінка можливості організації тестування на ВІЛ серед мобілізованих, активізація участі громад у сприянні роботі виїзних флюорографів, обстеження на туберкульоз внутрішньо переміщених осіб при їхній реєстрації тощо.

Надані пропозиції будуть включені до рішення обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу і доведені до медичних закладів області.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини