Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 20:36:14

На Чернігівщині розробляється карта регіональних сервісів для постраждалих від гендерно зумовленого насильства

08.03.2023   10:03Агенцiя

Робоча група з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області планує свою діяльність на поточний рік. Найперше, що потрібно зробити, — уніфікувати інформацію про наявні послуги для постраждалих та спеціалізовані сервіси, щоб включити їх до системи перенаправлення в регіоні. Ці та інші робочі питання обговорили члени згаданої групи під час засідання, яке провела сьогодні заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк.

Нагадаємо, що робоча група створена згідно з рішенням Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми, яка діє при ОВА, у листопаді минулого року (у співпраці та за підтримки Субкластера з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні). До її складу ввійшли представники структурних підрозділів ОВА, правоохоронних органів, державних установ, делегати від міжнародних інституцій та громадських організацій.

    «З часу нашої останньої зустрічі Чернігівській ОВА спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення та громадськими організаціями, зокрема Лігою ділових та професійних жінок, вдалося відкрити «кризову кімнату» при центрі соціально-психологічної допомоги. Зараз працюємо над удосконаленням роботи мережі, — зазначила Жанна Шерстюк. — Для реалізації відповідних програм маємо й державну підтримку — чекаємо розподілу державної субвенції на створення центрів протидії домашньому насильству у громадах».

Щодо плану на 2023 рік — члени робочої групи до кінця березня мають надати свої зауваження і пропозиції.

Також оперативно потрібно зібрати оновлену інформацію про доступні послуги з реагування на гендерно зумовлене насильство в області, щоб розробити мапу наявних сервісів для подальшого її поширення серед населення.

Серед розглянутих — питання доцільності безпекових аудитів з виявлення ризиків з гендерно зумовленого насильства у місцях проживання ВПО. Оскільки в області немає спеціальних центрів для внутрішньо переміщених осіб, подібні моніторинги Жанна Шерстюк запропонувала застосовувати у модульних містечках.

Наступну зустріч робоча група запланувала на квітень. Нагадаємо її мету — забезпечити на регіональному рівні належну координацію щодо реагування на гендерно зумовлене насильство, в тому числі домашнє, через кластерний механізм на рівні ООН. Нині ж в області продовжують діяти 30 спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, зокрема 4 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, та 26 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини