Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 травня, 22:36:05

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип

07.03.2023   18:23Агенцiя

Продовжується моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. За минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,9% менше осіб, яким встановлено діагноз «ГРВІ» ніж за попередній, в т.ч. дітей – на 6,5%. Рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на – 19,4% та знаходиться на середньому рівні інтенсивності епідемічного процесу.

Триває перевищення епідемічного рівня захворюваності у Борзнянській міській, Вертіївській, Мринській сільських громадах Ніжинського району, Ладанській та Сухопов’янській сільських ТГ Прилуцького району.
Органам місцевого самоврядування територіальних громад надано інформацію про епідемічну ситуацію з ГРВІ та грипу з метою прийняття управлінських рішень.
У поточному епідсезоні серед циркулюючих вірусів домінує вірус грипу А. У той же час виділяються коронавіруси, віруси грипу В, парагрипу, риновіруси, РС- віруси, метапневмовіруси.
Показник охоплення вакцинацією проти грипу залишається низьким: від початку епідсезону вакциновано 2764 особи, з них 1755 осіб з групи медичного та епідемічного ризику, що становить 4,0 % від загальної кількості цієї групи.
Найкращий захист від грипу та коронавірусної хвороби (COVID-19) – це вакцинація. В Україні вакцинація від грипу є рекомендованою, тому вакцину можна придбати в аптечній мережі за власні кошти. Вакцинуватися від грипу можна протягом року.
Продовжується моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. За минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 0,2% менше осіб, яким встановлено діагноз «ГРВІ» ніж за попередній, в т.ч. дітей – на 2,9%. Рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на – 15,3% та знаходиться на середньому рівні інтенсивності епідемічного процесу.
З початку епідсезону в області, станом на 23.02.2023 року, перехворіло на грип та ГРВІ у 2,3 рази менше осіб, ніж за аналогічний період попереднього епідсезону 2021-2022рр., в т.ч. дітей у 1,6 разів.
На минулому тижні зареєстровано перевищення епідемічного рівня захворюваності у Сновській міських ТГ Корюківського району, Батуринській, Борзнянській міських, Вертіївська, Комарівській, Макіївській, Мринській, Талалаївськівській сільських громадах Ніжинського району, Понорницькій селищній громаді Новгород-Сіверського району. Органам місцевого самоврядування вищезазначених громад надано інформацію про епідемічну ситуацію з ГРВІ та грипу з метою прийняття управлінських рішень.
У поточному епідсезоні серед циркулюючих вірусів домінує вірус грипу А. У той же час виділяються коронавіруси, віруси грипу В, парагрипу, риновіруси, РС- віруси, метапневмовіруси.
Показник охоплення вакцинацією проти грипу залишається низьким: від початку епідсезону вакциновано 2749 осіб, з них 1753 особи з групи медичного та епідемічного ризику, що становить 4,0 % від загальної кількості цієї групи.
Найкращий захист від грипу та коронавірусної хвороби (COVID-19) – це вакцинація. В Україні вакцинація від грипу є рекомендованою, тому вакцину можна придбати в аптечній мережі за власні кошти. Вакцинуватися від грипу можна протягом року.

 

Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб

Останні новини Чернігівщини

Журналісти Чернігівщини вчилися працювати із реєстрами та базами даних 11:03

Вихідними регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів» організував дводенний тренінг - практикум для чернігівських медійників «Журналістські розслідування в місцевих медіа: як працювати з реєстрами та базами даних».

“Вечір української симфонічної музики” разом з оркестром “Філармонія” 10:58

Симфонічна музика – складний і, разом з тим, чи не найбільш емоційно багатий вид музичного мистецтва. В Україні початок становлення симфонічної музики відносять до XVIII сторіччя, а періодом її розквіту вважається століття минуле.

«Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»: визначено перші команди, які представлять Чернігівщину на всеукраїнському етапі 10:55

Сьогодні стартував четвертий (обласний) етап ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги». За першість з волейболу серед дівчат змагались п’ять команд, які стали переможцями у своїх районах.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:50

Протягом минулої доби зареєстровано 24 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 23 пожежі. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

28 травня: цей день в Україні і світі

28 травня: цей день в Україні і світі 10:48

ДЕНЬ 825 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 825 RUSSIAN AGRESSION