Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 лютого, 23:20:06

У Корюківці вшанували жертв наймасштабнішої каральної операції нацистів під час Другої світової війни

01.03.2023   14:07Агенцiя

Пам’ятний захід, присвячений 80-м роковинам трагедії 1943 року, коли нацисти в ході каральної операції повністю знищили поселення з усіма мешканцями, відбувся сьогодні у Корюківці. Так, ця трагедія у містечку на Чернігівщині за кількістю жертв майже в 45 разів перевищує білоруську Хатинь, у 21 раз — чеське Лідице, в 11 раз — французький Орадур-сюр-Глан.

Разом з корюківською громадою пам’ять усіх невинно вбитих хвилиною мовчання вшанували начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та його заступник Дмитро Синенко, голова обласної ради Олена Дмитренко зі своїм заступником Дмитром Блаушем.


    «Корюківка. 80 років тому. Вбито та спалено близько 7 тисяч невинних мешканців. Про найбільший воєнний злочин Третього Рейху проти мирного населення довго мовчали. Та пам'ять не стерти.
    Ягідне. Рік тому. Близько 300 осіб у нелюдських умовах. Справа рук послідовників найгірших методів війни. Про це від дня звільнення області знає увесь світ.
    І тоді, і зараз ми незламні. Ми встоїмо. Ми не пробачимо», — наголошує В’ячеслав Чаус.

Учасники заходу поклали квіти до Меморіалу на честь героїчного опору місцевих жителів нацистським загарбникам. А вже в урочищі Гай — на місці перепоховання жертв Корюківської трагедії — заупокійну літію відправив керуючий Чернігівською єпархією Православної Церкви України єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові 19:57

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора та двох його спільників, які скоїли підпали ресторанів в Чернігові.

Енергостійкість бізнесу в дії…

Енергостійкість бізнесу в дії… 16:55

Кафе «Городок» у прифронтовому Новгороді-Сіверському — приклад того, як родинна справа розвивається навіть у непрості часи. Наприкінці минулого року кафе зробило важливий крок уперед — розширило послуги з приготування їжі завдяки гранту за програмою «Власна справа», яку адмініструє державна служба зайнятості.

Бронза чемпіонату України: Вікторія Прачик — серед призерок юніорських змагань з лижних гонок 13:47

З 05 до 09 лютого у селі Яворів Львівської області проходив Чемпіонат України з лижних гонок серед юніорів, юніорок та молоді (U-23).

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону 13:44

Українцям, які перебували у полоні, або ж родинам тих, хто досі залишається у російській неволі держава надає соціальну, правову та фінансову підтримку. Нижче розповідаємо про виплати, які можуть отримати звільнені з полону та родини полонених.

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа»

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа» 12:54

Відкрити бізнес з нуля в наш час – завдання не з легких. А для матері-одиначки, яка сама відповідає і за дитину, і за завтрашній день, це може здаватися майже неможливим.