Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 16:16:27

Нідерландська організація «Open Door Ukraine» вивчає потребу області щодо раннього відновлення

28.02.2023   19:56Агенцiя

Open Door Ukraine (ODU) – нідерландська громадська організація, що підтримує бізнес, представників громадянського суспільства та інші організації, які працюють з Україною. Крім напряму гуманітарної допомоги, ODU минулого року почала відновлювати пошкоджені через війну об’єкти, реалізувавши низку проєктів в Ірпені.

Сьогодні ж представники громадської організації вивчають відповідну потребу на Чернігівщині. Фокус уваги — соціальні заклади, а також багатоквартирні будинки, в яких створенні ОСББ.

    «Ми не самі відбудовуємо будинки, а допомагаємо ОСББ чи іншим організаціям відновлювати дахи. Чому дах? Тому що при руйнуванні будівлі його треба зробити найпершим, — зазначив голова ODU Роберт Серрі під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. — Ми вже закінчили три схожі проєкти. До речі, в одному нам довелося відбудовувати цілий поверх перед тим, як взятися за дах. Наразі ми співпрацюємо з великими міжнародними організаціями, шукаючи модельні проєкти не тільки в Ірпені, а й по всій Україні. Також ми допомагаємо місцевим будівельним компаніям. Для нас, як і наших донорів важливо те, що тимчасово переміщені особи можуть повертатися до власних осель».

В області є вже так звані "паспорти" інфраструктурних зруйнованих об'єктів. Це дозволить ГО швидше визначитися з локаціями та розпочати роботу.

В’ячеслав Чаус насамперед подякував усьому народу Нідерландів за значну допомогу як Україні в цілому, так і Чернігівщині зокрема, та за підтримку у нелегкий для нас час. Очільник ОВА розповів про поточний стан справ в області, в тому числі про процеси відновлення та наявні потреби.

    «Ми багато зробили минулого року як коштом держави, обласного та місцевих бюджетів, так і завдяки міжнародній підтримці. Крім відновлення критичної інфраструктури та логістики, над чим продовжуємо працювати, нам вдалося відновити майже 2700  житлових будинків, ще близько двох тисяч — у процесі. Звісно, роботи багато: лише понад вісім тисяч пошкоджених об’єктів в області — житло громадян», — зауважив В’ячеслав Чаус, додавши, що загалом орієнтиром для подальшої роботи слугує розроблений за дорученням Президента України Володимира Зеленського «FAST RECOVERY PLAN».

Згаданий документ — проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури, до якого наразі включено майже 9 тисяч об’єктів (переважна більшість — житловий фонд), які потрібно відновити максимально швидко.

До слова, пан Роберт Серрі у 1992 році був першим Послом Нідерландів в Україні, активно сприяючи налагодженню дипломатичних відносин незалежної України.

У ході робочого візиту на Чернігівщину представники ODU оглянуть соціальні об’єкти, що можуть взяти у роботу. За словами Роберта Серрі, організація не виключає подібні проєкти. Над одним уже працюють (школа в Тростянецькому районі на Сумщині).


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини