Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 травня, 01:18:09

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи розпочинає новий проект для посилення місцевої демократії в Україні

23.02.2023   12:22Агенцiя

«Органи місцевого самоврядування України довели всьому світу, що вони є наріжним каменем опору та фактором стабільності для стійкості усієї країни. Вони стануть ключовим дійовими особами під час реконструкції та модернізації України», – підкреслив Генеральний cекретар Конгресу Матьє Морі під час конференції з нагоди нового проєкту Конгресу в Україні, яка відбувалася онлайн 21 лютого 2023 року.

У своєму зверненні до українських партнерів проєкту, пан Морі відзначив, що роль Конгресу полягає у посиленні та сприянні справжній демократії на місцях, яка не може бути реалізована без сильних громад та місцевої влади. «Ми будемо з нашими українськими партнерами у цьому прагненні до завершення війни та у майбутньому» – наголосив Генеральний секретар. Пан Морі також відзначив роботу Асоціації міст України, яка доклала значних зусиль у підтримці своїх громад-членів при формуванні їх стійкості».

До виступу Генерального секретаря долучився Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, а також представники Верховної Ради України та Уряду України, члени делегації України у Конгресі, які виклали свої пріоритети, прагнення та бачення у підсиленні місцевого самоврядування. Вони окреслили виклики, з якими стикаються, та підтвердили свої зобов’язання у посиленні стійкості всіх державних установ як на центральному, так і на місцевому рівнях. Учасники обговорили перспективи подальшої децентралізації та вдосконалення законодавчої бази для місцевого самоврядування, політик щодо молоді та освіти, а також покращення захисту прав людини та подальшої підтримки у впровадженні принципів відкритого врядування на місцевому рівні.

Захід було організовано в рамках проекту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023-2026 роки. Проєкт спрямований на підтримку українських органів місцевої та регіональні влад та їхніх національних асоціацій у їхніх зусиллях щодо створення діалогу та сприяння розвитку відповідного законодавства та планів відновлення. Він також реалізується для покращення демократичних інновацій, сприяння прозорості та відкритому врядуванню, завдяки залученню місцевих жителів, включаючи молодь, ВПО та інші вразливі групи, до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

Оксана Тотовицька
Спеціалістка з комунікації
Офіс Ради Європи в Україні

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини