Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 17:22:57

Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи розпочинає новий проект для посилення місцевої демократії в Україні

23.02.2023   12:22Агенцiя

«Органи місцевого самоврядування України довели всьому світу, що вони є наріжним каменем опору та фактором стабільності для стійкості усієї країни. Вони стануть ключовим дійовими особами під час реконструкції та модернізації України», – підкреслив Генеральний cекретар Конгресу Матьє Морі під час конференції з нагоди нового проєкту Конгресу в Україні, яка відбувалася онлайн 21 лютого 2023 року.

У своєму зверненні до українських партнерів проєкту, пан Морі відзначив, що роль Конгресу полягає у посиленні та сприянні справжній демократії на місцях, яка не може бути реалізована без сильних громад та місцевої влади. «Ми будемо з нашими українськими партнерами у цьому прагненні до завершення війни та у майбутньому» – наголосив Генеральний секретар. Пан Морі також відзначив роботу Асоціації міст України, яка доклала значних зусиль у підтримці своїх громад-членів при формуванні їх стійкості».

До виступу Генерального секретаря долучився Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко, а також представники Верховної Ради України та Уряду України, члени делегації України у Конгресі, які виклали свої пріоритети, прагнення та бачення у підсиленні місцевого самоврядування. Вони окреслили виклики, з якими стикаються, та підтвердили свої зобов’язання у посиленні стійкості всіх державних установ як на центральному, так і на місцевому рівнях. Учасники обговорили перспективи подальшої децентралізації та вдосконалення законодавчої бази для місцевого самоврядування, політик щодо молоді та освіти, а також покращення захисту прав людини та подальшої підтримки у впровадженні принципів відкритого врядування на місцевому рівні.

Захід було організовано в рамках проекту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», який виконується Конгресом в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та реконструкція» на 2023-2026 роки. Проєкт спрямований на підтримку українських органів місцевої та регіональні влад та їхніх національних асоціацій у їхніх зусиллях щодо створення діалогу та сприяння розвитку відповідного законодавства та планів відновлення. Він також реалізується для покращення демократичних інновацій, сприяння прозорості та відкритому врядуванню, завдяки залученню місцевих жителів, включаючи молодь, ВПО та інші вразливі групи, до процесу прийняття рішень на місцевому рівні.

Оксана Тотовицька
Спеціалістка з комунікації
Офіс Ради Європи в Україні

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини