Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 15:34:01

Наздогнали човнами й зупинили голіруч: як жителі Чернігівщини виловили понтонний міст росіян

22.02.2023   16:30Агенцiя

Наздогнали дерев’яними човнами й голіруч зупинили стометровий російський понтонний міст, який плив Десною. У березні 2022-го жителі Салтикової Дівиці скооперувалися, зупинили понтон і, щоб той знову не дістався росіянам, розібрали його та сховали. Що з понтоном трапилось далі, розповідаємо в матеріалі.

У березні 2022 року жителі села Салтикова Дівиця самостійно дістали з Десни стометровий понтонний міст. На ньому була символіка окупаційних військ.

Понтонний міст росіян. ФОТО: Аліна Лисиця

9 березня жителі прибережної зони села побачили, як в їхньому напрямку рухається великий металевий міст, розповідає староста Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліна Лисиця.

"Вони зателефонували мені. Сказали: «Григорівна, ми бачимо, що пливе понтонний міст. Що ми будемо робити? Пропускати його? Чи причалювати до берега?» Я подумала, що там одна секція, і говорю: «Звичайно, причалювати»".

Староста Салтиково-Дівицького старостинського округу Аліна Лисиця. ФОТО: Суспільне Чернігів

Зупиняли стометровий військовий понтон удесятьох, розповідає житель Салтикової Дівиці Олександр. Нарахували 14 секцій мосту.

"Зідзвонились з хлопцями, які були, з ким можна було зідзвонитись. Плив він зверху за течією. Йшла крига, навпіл з кригою. Спустили човен-плоскодонку, яким плавають місцеві, та сил не вистачило".
Наздогнали човнами й зупинили голіруч: як жителі Чернігівщини виловили понтонний міст росіян

Житель Салтикової Дівиці Олександр. ФОТО: Суспільне Чернігів

Причалити до берега міст вирішили в інший спосіб. Наздогнали та спустились на нього.
"Вони були з одним човном дерев’яним. Один у нас пластиковий. Це чотири чоловіки, які залізли на цей понтонний міст. Побачили на ньому трос, кинули нам", — пригадує Аліна Лисиця.
На березі люди почали обмотувати дерева металевим тросом, щоб якось зупинити понтон, який плив далі за течією. Його прив'язали відразу до п'яти дерев, тоді конструкція помалу причалила до берега.
Понтон був пошкоджений, ймовірно, росіян обстріляли під час спроби переправитися через річку, припускає староста.
Жителі села знайшли на ньому ще декілька нерозірваних снарядів.
Решта секцій була цілою. Вирішили розібрати міст, заховати його від росіян та зв'язатися з українськими військовими.
Понтон пролежав у кущах близько місяця, чекаючи на українських військових, які після відступу російських військ з Чернігівської області приїхали за ним на спеціальній техніці та забрали.

 

Суспільне Новини

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини