Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 24 травня, 18:51:55

Власники пошкоджених під час війни квартир зможуть отримати матеріальну допомогу з бюджету Чернігова

21.02.2023   20:15Агенцiя

Власники пошкоджених внаслідок активних бойових дій квартир зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету. Сьогодні, 21 лютого, на засіданні сесії Чернігівської міської ради депутати затвердили відповідну Програму.

Власники пошкоджених внаслідок активних бойових дій квартир зможуть отримати одноразову матеріальну допомогу з міського бюджету. Сьогодні, 21 лютого, на засіданні сесії Чернігівської міської ради депутати затвердили відповідну Програму. 

Зазначимо, що у Чернігові було всього було пошкоджено 729 багатоквартирних житлових будинків (47 573 квартири) та ще 146 висоток отримали значні руйнування (12 801 квартира).

Минулого року за кошти міського бюджету були виконані, там де цього було достатньо, поточні ремонти будівель, у складних випадках була замовлена експертиза, після чого виготовлена проєктна документація і реалізовано капітальне відновлення. Головним завданням було закрити периметр будівлі, запустити комунікації та відновити внутрішні конструкції та цілісність квартир (бе виконання у них косметичного ремонту).  

Після виконання основного масиву робіт, встановлення точної кількості пошкодженого цього виду житла, міською радою була розроблена Програма, спрямована на фінансову підтримку цієї категорії постраждалих чернігівців. Виплати не є повною компенсацією збитків, а саме одноразовою підтримкою. 

Нагадаємо, що у місті також працюють й інші соціальні програми, спрямовані на підтримку містян. Зокрема, це матеріальна допомога для власників пошкоджених під час війни приватних будинків, програма часткової компенсації за відновлення розибтих вікон у квартирах, матеріальна допомога родинам загиблих Захисників та ін. 

 

Програма надання одноразової матеріальної допомоги мешканцям багатоповерхової забудови міста Чернігова, житло яких було зруйновано (пошкоджено) внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік  

Допомога з  бюджету Чернігівської міської територіальної громади надаватиметься власникам квартир, які зареєстровані у Чернігові. Загальний обсяг фінансування на 2023 рік — 20 млн грн. 

 

Розмір допомоги

  • повністю зруйноване житло, яке не підлягає відновленню — 20 000 грн;

  • зруйноване житло, яке було відновлено в результаті проведення аварійно-відновлювальних робіт — 10 000 грн;

  • значно пошкоджене житло, яке було відновлено в результаті проведення аварійно-відновлювальних робіт — 5 000 грн.

 

Як отримати допомогу

Заявнику/ці  необхідно звернутися із письмовою заявою до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. Івана Мазепи, 19).

До заяви додаються

  • довідка про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб;

  • копія паспорта громадянина України;

  • копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

  • реквізити рахунку (IBAN), на який має бути перерахована компенсація;

  • довідка, видана управляючою компанією, ОСББ, ОЖБК про фіксацію факту руйнування (пошкодження) внаслідок російської військової агресії – у разі якщо житло відновлено в результаті проведення аварійно-відновлювальних робіт (форма довідки затверджується рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради).

Терміни подання заяви

Заява має бути подана не пізніше 1 грудня 2023 року.

Порядок розгляду заяви

За результатами розгляду Заяви департамент соцполітики ЧМР надає пропозиції про надання одноразової матеріальної допомоги на розгляд профільної Комісії.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.