Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 16:06:32

В.о. міського голови Олександр Ломако провів зустріч з єпископом Чернігівським і Ніжинським ПЦУ Антонієм Фірлеєм

20.02.2023   12:56Агенцiя

В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако 17 лютого у стінах муніципалітету провів зустріч з новопризначеним керуючим Чернігівською єпархією Православної церкви України Антонієм Фірлеєм та секретарем Чернігівської єпархії Романом Кіником.

Нагадаємо, що 2 лютого на засіданні Синоду ПЦУ було прийняте рішення про призначення Преосвященного Антонія (Фірлея) єпископом Чернігівським і Ніжинським, якого було звільнено від обов’язків вікарія Київської єпархії. Преосвященний Євстратій, який до цього очолював Чернігівську єпархію, обраний керуючим єпархією архієпископом Білоцерківським.
Під час спілкування у міській раді мова йшла про актуальні питання із життя міста та стан справ у релігійній сфері. Обговорили учасники зустрічі і напрямки співпраці задля добробуту міста Чернігова. В.о. міського голови запевнив, що ПЦУ завжди може розраховувати на підтримку органів місцевого самоврядування.
— Для всіх нас, для міської влади та мене особисто, Чернігівська єпархія — рідна. Ми завжди співпрацювали по всім питанням, де були до нас звернення. Ми з повагою ставилися і до вірян, і до питань церкви.
Очевидно для всіх, що зараз питання церкви — не тільки питання віри, але й питання національної безпеки. Тому, неправильно й не може бути такого, коли церква держави-агресорки має вплив на людей через цей інститут, просуває наративи «руського міра».
Питання віри й віруючих — без питань. Люди мають право ходити в храми, які їм ближчі. У нас всі конфесії рівні і всі віросповідання рівні. Але, якщо тут включається питання націбезпеки, питання наративів, якогось впливу на суспільну думку і не тільки на суспільну, а ми знаємо багато публічних прикладів, то ми, як влада, тільки одну лінію маємо займати.

У Чернігові ми приймали звернення до Верховної Ради України з цього питання декілька місяців тому. Для нас головне, щоб цей процес відбувався максимально коректно, з повагою до громадян міста, щоб не було у місті протистоянь на фоні релігії, бо це завжди дуже складні протистояння, як показує історія. Тому, люди мають зрозуміти все.

Я думаю, що ваша основна задача, і наша, як цивільної влади — провести таку політику грамотну, щоб люди все розуміли і не було у нас у цьому протистоянь. Але, в результаті церква має бути українською. І ніяка інша стороння держава, особливо та, яка на нас нападає і вбиває наших людей, знищує храми, в тому числі, і хоче знищити нашу духовність та ідентичність – не має мати жодного впливу на нас, — сказав під час зустрічі Олександр Ломако

 

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини