Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 00:30:50

Безкоштовні ліки: мобільні медичні команди АСМУ продовжують рятувати життя українців

20.02.2023   12:29Агенцiя

У п’яти областях України, зокрема й у Чернігівській, з лютого 2023 року продовжився проєкт «Мобільні медичні команди». Лікарі приїжджають до віддалених населених пунктів, консультують, обстежують хворих, а головне - безкоштовно надають необхідні медикаменти.

Торік проєкт показав, що первинна медична допомога є пріоритетною для населення, адже упродовж 3 місяців (вересень-листопад) медики надали більше 13 тисяч консльтацій у семи областях.

Мета проєкту - допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, а також забезпечити населення необхідними медикаментими в тих районах, де через російську агресію не залишилось жодної вцілілої аптеки, розповідають у громадській організації “Академія сімейної медицини України”.

Чернігівщина - одна з областей України, яка постраждала від російського ворога уже в перші дні війни. Тисячі людей перебували під окупацією рашистів, відрізані від цивілізації та звязку. А дехто навіть втратив свої домівки. Серед них і пані Лариса. Щойно жінка дізналась про те, що мобільні медичні команди АСМУ, які працюють за підтримки ВООЗ, продовжили свою роботу в Чернігівській області, відразу прийшла проконсультуватися.

«Приходжу вимірювати рівень цукру в крові, бо через пережиті страхи, були різкі стрибки. Зараз житла немає, роботи немає, та й коштів додаткових на ліки немає, то і беру тут безкоштовні медикаменти, що надають лікарі», - розповідає Лариса.

За час війни у більшості населення значно загострилися хронічні захворювання на тлі перенесених стресів. Тим часом, медики бідкаються, що через порушення логістичних шляхів, здорожчав проїзд, не кожен пересічний мешканець може дозволити собі приїхати на консультацію до лікарів.

«Мобільні медичні команди надають первинну допомогу і на виїздах, адже чимало людей залишаються немобльними, ба більше, не мають фінансової можливості дістатися в області центри, аби обстежити свій організм, чи придбати потрібні медикаменти», - Оксана Логвиненко, генеральна директорка КНП «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.

Найчастіше команди лікарів Чернігівщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки.

«Мобільна допомога потрібна, перш за все, в населених пунктах із зруйнованою інфраструктурою, де немає ані амбулаторії, ані аптеки. Первинна допомога потрібна людям, в яких немає прямого доступу до медицини. Оскільки війна триває, мобільна медична допомога дозволяє підтримувати вразливе до хвороб населення і чекати на перемогу!», — розповідає членкиня «АСМУ» Ірина Волошина.

Медики працюють у 8 громадах Чернігівщини: Новобілоуській, Киселівській, Гончарівській, Іванівській, Киїнській, Олишівській, Михайло-Коцюбинській. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.
Проєкт нині втілюють у 5 областях України  за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.
 

Маріанна Черкасець, комунікаційна менеджерка АСМУ

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини