Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 01:20:28

Жінки та війна - життя триває

17.02.2023   11:16Агенцiя

Саме такою була тема спілкування під час онлайн зустрічі депутаток Чернігівської обласної і міської рад депутатських груп з гендерних питань “Рівні можливості” із депутатками парламенту Республіки Косово Тінкою Курті та Елізою Ходжі.

Депутатки парламенту поділилися власним досвідом переживання війни у Косово в 1998-1999 роках, а також розповіли, як досвід їхньої країни може бути корисним для жінок України.
За словами депутатки Елізи Ходжі, війна в Україні зараз суттєво відрізняється від тієї, що була в Косові, насамперед хорошою поінформованістю людей і доступом до інформації про події, що відбуваються. А в 90-х роках тим, хто виїхав із Косово, тікаючи від війни, доводилося по дві доби добиратися до Албанії, аби дізнатися бодай хоч щось про рідних і друзів, які залишалися в Косово. Ці події однаково є травматичними і болітимуть через багато років по завершенню війни.
 “Рани відкриті, і кожна дата нагадує про те, що ми пережили і яку ціну заплатили за нашу незалежність”, - наголосила керівниця групи депутаток-жінок у парламенті Косово Тінка Курті.
Депутатки парламенту Косова рекомендували українкам продовжувати займатися своєю професійною діяльністю, адже це дозволяє відчувати свою залученість до суспільної діяльності, продовжувати боротьбу заради перемоги і незалежності своєї держави. Також вони акцентували увагу на необхідності документування військових злочинів, збереження доказів і пошуку свідків, щоб потім притягнути винних до відповідальності. Не залишати свої історії в собі про пережитий досвід війни, а намагатися відкрито про них говорити, аби не перенести травми на наступні покоління.

Керівниця депутатської групи з гендерних питань в облараді Юлія Заїка розповіла про діяльність депутатів і депутаток, громадських організацій, волонтерів на Чернігівщині. Організація, яку вона очолює - Ліга ділових та професійних жінок України - активно допомагає відновлювати пошкоджене житло у приміських громадах Чернігова та в місті. Завдяки підтримці міжнародних партнерів вдалося уже відновити 950 будинків приватного сектору, що мали легкі та середні пошкодження, та 1000 квартир у багатоповерхівках обласного центру. Також вона презентувала платформу InterUAction, що допомагає покращити взаємодію різних сторін у процесі відновлення України.

    “Війна залишиться з нами назавжди, бо втрати, руйнування. психологічні травми - безповоротні, але вихід є - потрібно об'єднуватися, рухатися далі, щоб наближати нашу перемогу”, - наголосила депутатка Чернігівської обласної ради.  Також вона привітала представниць Республіки Косово з річницею Незалежності їхньої держави. Хоча на сьогодні Косово є частково визнаною державою, але є сподівання, що ситуація може змінитися.
    Учасниці зустрічі висловили зацікавлення в обміні досвідом та налагодженні подальшої конструктивної взаємодії, адже під час війни роль жінок не пересічна, і кожна з них робить свій вагомий внесок у перемогу.
 

Ірина Синельник

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини