Жінки та війна - життя триває
Саме такою була тема спілкування під час онлайн зустрічі депутаток Чернігівської обласної і міської рад депутатських груп з гендерних питань “Рівні можливості” із депутатками парламенту Республіки Косово Тінкою Курті та Елізою Ходжі.
![](/uploads/33392-m.jpg)
Депутатки парламенту поділилися власним досвідом переживання війни у Косово в 1998-1999 роках, а також розповіли, як досвід їхньої країни може бути корисним для жінок України.
За словами депутатки Елізи Ходжі, війна в Україні зараз суттєво відрізняється від тієї, що була в Косові, насамперед хорошою поінформованістю людей і доступом до інформації про події, що відбуваються. А в 90-х роках тим, хто виїхав із Косово, тікаючи від війни, доводилося по дві доби добиратися до Албанії, аби дізнатися бодай хоч щось про рідних і друзів, які залишалися в Косово. Ці події однаково є травматичними і болітимуть через багато років по завершенню війни.
“Рани відкриті, і кожна дата нагадує про те, що ми пережили і яку ціну заплатили за нашу незалежність”, - наголосила керівниця групи депутаток-жінок у парламенті Косово Тінка Курті.
Депутатки парламенту Косова рекомендували українкам продовжувати займатися своєю професійною діяльністю, адже це дозволяє відчувати свою залученість до суспільної діяльності, продовжувати боротьбу заради перемоги і незалежності своєї держави. Також вони акцентували увагу на необхідності документування військових злочинів, збереження доказів і пошуку свідків, щоб потім притягнути винних до відповідальності. Не залишати свої історії в собі про пережитий досвід війни, а намагатися відкрито про них говорити, аби не перенести травми на наступні покоління.
Керівниця депутатської групи з гендерних питань в облараді Юлія Заїка розповіла про діяльність депутатів і депутаток, громадських організацій, волонтерів на Чернігівщині. Організація, яку вона очолює - Ліга ділових та професійних жінок України - активно допомагає відновлювати пошкоджене житло у приміських громадах Чернігова та в місті. Завдяки підтримці міжнародних партнерів вдалося уже відновити 950 будинків приватного сектору, що мали легкі та середні пошкодження, та 1000 квартир у багатоповерхівках обласного центру. Також вона презентувала платформу InterUAction, що допомагає покращити взаємодію різних сторін у процесі відновлення України.
“Війна залишиться з нами назавжди, бо втрати, руйнування. психологічні травми - безповоротні, але вихід є - потрібно об'єднуватися, рухатися далі, щоб наближати нашу перемогу”, - наголосила депутатка Чернігівської обласної ради. Також вона привітала представниць Республіки Косово з річницею Незалежності їхньої держави. Хоча на сьогодні Косово є частково визнаною державою, але є сподівання, що ситуація може змінитися.
Учасниці зустрічі висловили зацікавлення в обміні досвідом та налагодженні подальшої конструктивної взаємодії, адже під час війни роль жінок не пересічна, і кожна з них робить свій вагомий внесок у перемогу.
Ірина Синельник
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.