Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 16:45:47

Як запобігти отруєнню бджіл засобами захисту рослин — розповіли фахівці на Чернігівщині

10.02.2023   09:27Агенцiя

Питання профілактики отруєння бджіл під час обробітку полів були в центрі уваги учасників учорашньої онлайн-наради, яку організували Чернігівська ОВА, Головне управління Держпродспоживслужби в області та Департамент агропромислового розвитку ОВА.

Йшлося, зокрема, про стан бджільництва області та взаємодію між аграріями і органами місцевого самоврядування щодо своєчасного оповіщення бджолярів про час обробітку полів отрутохімікатами.
Учасники наради дізналися про алгоритм дій у випадку загибелі бджіл, зокрема внаслідок ймовірного отруєння пестицидами.

Протягом минулого року на Чернігівщині не було офіційно встановлено жодного випадку масової загибелі бджіл, зокрема і через отруєння засобами захисту рослин, повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.
Ситуація залишається стабільною та контрольованою. На сьогодні в регіоні зареєстровано і паспортизовано 1465 пасік, котрі налічують понад 57680 бджолосімей.

Головне управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області відпрацювало алгоритм видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, єдині підходи щодо формування тарифів за проведення ветеринарно-санітарних заходів на пасіках (диспансеризацію) і до проведення лабораторно-діагностичних досліджень на хвороби бджіл.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОВА Олег Крапивний розповів про порядок реєстрації та розміщення пасік.

    «Органи місцевого самоврядування, землекористувачі і територіальні управління Держпродспоживслужби мають бути поінформовані про планове місце розташування пасік», — наголосив він.

Яким чином відбирати, зберігати і транспортувати для проведення досліджень зразки бджіл та продуктів бджільництва у разі масовій загибелі комах-медоносів — розповіла директор Чернігівської регіональної державної лабораторії Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Ірина Сероштан.

За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечна подія, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 19 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ Сергій Наєв вивчав ситуацію з цивільним захистом у прикордонні Чернігівщини 10:21

Прикордоння Чернігівщини постійно піддається обстрілам. Попри це, у населених пунктах, до яких долітає, продовжують жити люди.

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини ліквідували 15 пожеж у природних екосистемах 10:10

Упродовж минулої доби підрозділами Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 15 загоряння у природних екологічних системах. Їх причинами послужило необережне поводження громадян із вогнем.

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові

384-й день народження Івана Мазепи відзначили у Чернігові 10:06

20 березня у Чернігові в умовах воєнного стану відзначили 384-й день народження видатного державно-політичного, військового та культурного діяча, мецената, гетьмана (1687—1709 рр.) Івана Мазепи.

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі

Від служби зайнятості за ваучерами навчаються кухарі 09:57

Вчитись не пізно і після 45 років, - стверджують у службі зайнятості і запевняють, що наразі для цього створені всі умови. Зокрема, громадянам цієї вікової категорії служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання і здобути нову професію чи підвищити кваліфікацію за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини