Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 17:18:47

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

27.01.2023   11:16Агенцiя

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Найбільше клопотів вода вже принесла жителям Любецької, Михайло-Коцюбинської та Новгород-Сіверської громад. Підоплені вже дві сотні домогосподарств, а також відрізані від великої землі кілька населених пунктів. Науковці вже називають зимову повінь 2023 року – унікальним природним явищем і навіть сенсацією.     

    "Якщо говорити з точки зору спостережень - це процес аномальний, не типовий для наших річок. Це можна сказати певною сенсацією в хронології десятки років", - вважає Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології Національного університету «Чернігівський колегіум».

Хвилюються через велику воду у Новгород-Сіверському. Десна піднімається щодня. Прогнози непередбачувані. До деяких сіл можна дісталися лише через Сумщину. Є загроза, що і до сусідів дорогу може підтопити.  

    "У нас зараз підтоплені 2 понтонні переправи через ручки Десна та Віть. Автосполучення не можливе і пішоходне. Дорога перелита, відрізані 3 села: Биріне, Прокопівка, підгірне. Сполучення через Шосткинський район. Піднімається вода щодня, якщо буде тиждень-два - то автодорога Новгород-Сіверський-Шостка буде перелита, і сполучення не буде. Лише через Короп, а це далеко", - розповів Андрій Анікієнко, начальник Новгород-Сіверської РВА.

Після серйозного зневоднення попередніх років природа таким чином компенсує нестачу води, пояснують екологи нинішні процеси. Річки Чернігівщини – живляться саме опадами. Їх була велика кількість. Саме це і призвело до зимової повені, яка стала серйозним викликом перш за все для людей.

    "Природа компенсує це таким чином. Опади випадають у верхів’ях Десни, накопичуються, а потім тануть. Йде площинний збір. Десна – рівнинна річка. Підняття води відбувається, вода на заплави виходить, затоплення їх, підняття рівня грунтових вод. Для людини погано, бо в погребах вода. Для живих організмів теж є виклики". - каже Юрій Карпенко.

Що буде весною, поки прогнозувати ніхто не береться. Як те, які наслідки матиме зимова повінь. Природа стала не передбачуваною.

 

cntime.cn.uа

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.