Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною
В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Найбільше клопотів вода вже принесла жителям Любецької, Михайло-Коцюбинської та Новгород-Сіверської громад. Підоплені вже дві сотні домогосподарств, а також відрізані від великої землі кілька населених пунктів. Науковці вже називають зимову повінь 2023 року – унікальним природним явищем і навіть сенсацією.
"Якщо говорити з точки зору спостережень - це процес аномальний, не типовий для наших річок. Це можна сказати певною сенсацією в хронології десятки років", - вважає Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології Національного університету «Чернігівський колегіум».
Хвилюються через велику воду у Новгород-Сіверському. Десна піднімається щодня. Прогнози непередбачувані. До деяких сіл можна дісталися лише через Сумщину. Є загроза, що і до сусідів дорогу може підтопити.
"У нас зараз підтоплені 2 понтонні переправи через ручки Десна та Віть. Автосполучення не можливе і пішоходне. Дорога перелита, відрізані 3 села: Биріне, Прокопівка, підгірне. Сполучення через Шосткинський район. Піднімається вода щодня, якщо буде тиждень-два - то автодорога Новгород-Сіверський-Шостка буде перелита, і сполучення не буде. Лише через Короп, а це далеко", - розповів Андрій Анікієнко, начальник Новгород-Сіверської РВА.
Після серйозного зневоднення попередніх років природа таким чином компенсує нестачу води, пояснують екологи нинішні процеси. Річки Чернігівщини – живляться саме опадами. Їх була велика кількість. Саме це і призвело до зимової повені, яка стала серйозним викликом перш за все для людей.
"Природа компенсує це таким чином. Опади випадають у верхів’ях Десни, накопичуються, а потім тануть. Йде площинний збір. Десна – рівнинна річка. Підняття води відбувається, вода на заплави виходить, затоплення їх, підняття рівня грунтових вод. Для людини погано, бо в погребах вода. Для живих організмів теж є виклики". - каже Юрій Карпенко.
Що буде весною, поки прогнозувати ніхто не береться. Як те, які наслідки матиме зимова повінь. Природа стала не передбачуваною.
cntime.cn.uа
Останні новини Чернігівщини
Прокуратурою вжито заходи до стягнення коштів у бюджет 13:23
Прилуцькою окружною прокуратурою до Господарського суду Чернігівської області подано позов про стягнення на користь бюджету Талалаївської громади майже 140 тисяч гривень.
“Армія відновлення” на Чернігівщині: 625 безробітниху минулому році та стільки ж – за 3 місяці поточного 13:21
Такі підсумки залучення безробітних до суспільно корисних робіт називають у обласному центрі зайнятості.
У Чернігові 31 березня завершується опалювальний сезон 13:14
У Чернігові з 31 березня завершується опалювальний сезон 2022-2023 років. Відповідне розпорядження підписав в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако 29 березня.
Поліція Чернігівщини закликає водіїв та пішоходів неухильно дотримуватися правил дорожнього руху 12:44
Співробітники груп реагування патрульної поліції Чернігівщини проводять профілактичну роботу з учасниками дорожнього руху та слідкують за неухильним дотриманням ПДР як водіями, так і пішоходами.
Чаус: 5 років - для військової частини небагато. Однак, 119-ї окрема бригада Сил ТрО ЗСУ пройшла за цей час все 11:03
29 березня відбулися урочистості з нагоди 5-річчя створення 119-ї окремої бригади Сил ТрО ЗСУ.