Приписне посвідчення: 17-річні чернігівці ставатимуть на військовий облік
Призов на строкову військову службу в Україні наразі не проводиться через воєнний стан, але ставати на облік до територіальних центрів комплектування все ж потрібно, зазначив на брифінгу Олег Гончарук 25 січня.
Зокрема юнаки, яким у 2023-му виповниться 17 років, в період з січня по березень повинні отримати свій перший військово-обліковий документ – посвідчення про приписку.
-Звернувся би безпосередньо до батьків: не потрібно боятися, що хлопці прийдуть до територіальних центрів і їх зразу призвуть до лав Збройних Сил України. І взагалі на сьогоднішній день слова «боятися захищати свою державу» навіть некоректно звучить, – підкреслив начальник Чернігівського обласного ТЦК та СП Олег Гончарук.
Для отримання посвідчення юнакам потрібно буде пройти приписну комісію та медичний огляд. Цей документ також знадобиться їм у майбутньому для вступу до вищих навчальних закладів.
-Перше – визначення ступеню придатності кожного юнака до майбутньої військової служби, визначення загальної кількості призивного ресурсу, кількості юнаків, які в подальшому можуть бути призвані на строкову військову службу, або можуть бути залучені до проходження військової служби за контрактом, – пояснив Олег Гончарук.
Разом з тим в Україні триває загальна мобілізація. За словами Олега Гончарука, Чернігів патрулюють військовослужбовці з територіальних центрів комплектування, які мають право видавати повістки громадянам. Однак в більшості випадків це робиться для з’ясування особи та того, чи перебуває вона на військовому обліку.
ТРА Новий Чернігів
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.