Три проєкти з Чернігівщини реалізовуватимуться у рамках Програми з відновлення України
Про це йшлося учора на зустрічі першого заступника начальника ОВА Костянтина Мегема з представниками групи технічної підтримки ПРООН щодо реалізації Програми з відновлення України у Чернігівській області.
![](/uploads/27589-m.jpg)
— За новою Програмою з відновлення України у 11 регіонах планується реалізувати 84 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях, а також областях, які є опорними. — повідомив Ігор Кістеньов-Кавказький, керівник групи з технічної підтримки. — Загалом на участь у першому відборі від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади надійшло 1006 проєктів.
Крім того, найближчим часом будуть узгоджені ще додаткові проєкти у рамках Програми з відновлення України, зокрема з Чернігівської області знаходяться на розгляді — 15.
У першому відборі кошти субвенції будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення.
Від Чернігівської області Міністерством розвитку громад та територій України відібрано три проєкти, на реалізацію яких у 2023 році заплановано виділення коштів Європейського інвестиційного банку на загальну суму 49 млн гривень.
Проєкти стосуються Новобасанської сільської лікарської амбулаторії та Борзнянського і Дорогинського навчальних закладів. Подання проєктних заявок відбувалось безпосередньо територіальними громадами з урахуванням своїх потреб.
— Обласна військова адміністрація сприятиме подальшому виконанню цих проєктів, оскільки це — відновлення області, та надаватиме всебічну підтримку громадам, — зазначив Костянтин Мегем. — На рівні ж області постійно проводиться робота з пошуку міжнародних і вітчизняних партнерів, донорів з метою залучення позабюджетних коштів для відновлення пошкодженої та зруйнованої інфраструктури населених пунктів, зокрема для Новобасанської громади — для відновлення садочку, школи.
Під час спілкування представники групи технічної підтримки ПРООН зауважили про коригування проєктної документації та підкреслили, що роботи з відновлення мають здійснюватися з урахуванням усіх вимог цивільної безпеки, інклюзивності та енергоефективності.
Наприкінці зустрічі учасники висловили сподівання, що показником вдалої співпраці ПРООН та обласної військової адміністрації будуть повністю реалізовані проєкти по Чернігівській області у рамках Програми з відновлення України.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.