Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 12:31:48

Захист прав дітей та розвиток сімейних форм виховання на Чернігівщині: підсумки минулого року

03.01.2023   15:32Агенцiя

Незважаючи на всі виклики воєнного часу, система захисту прав дітей в області вистояла та продовжує активно діяти.

Наразі у громадах всі 63 служби у справах дітей відновили свою роботу (12 із них перебували на окупованих територіях, в облозі, в результаті чого пошкоджені приміщення, майно, комп’ютерна техніка).

Так, розпочався прийом дітей в двох центрах соціально-психологічної реабілітації дітей, де зараз комплексну допомогу отримують 62 вихованці.

У Чернігівському центрі, що був пошкоджений під час активної фази бойових дій, закінчився перший етап ремонтних робіт: замінено вікна, двері, відремонтовано дах, відновлено теплопостачання. Ремонт триває.

Минулого року 274 осиротілих дітей отримали батьківське тепло у трьох новостворених дитячих будинках сімейного типу, 16 прийомних сім’ях, родинах опікунів, піклувальників, усиновлювачів.

Зазначимо, що 24 дитини усиновлено, справи стосовно ще чотирьох — на судовому розгляді. Також створено дві нові сім’ї патронатних вихователів. Усього ж в області діє 11 таких родин, де зростають 17 дітей.

З метою підтримки сімей, які взяли на виховання дітей, налагоджено співпрацю з міжнародними та вітчизняними благодійними фондами, громадськими організаціями, що реалізують наступні проєкти:

– за ініціативи фундації Олени Зеленської всі дитячі будинки сімейного типу, які перебувають на території України, отримали побутову техніку (холодильники, пральні машини, ноутбуки, гаджети тощо);

– благодійна організація «СОС. Дитячі містечка» надала грошову допомогу сім’ям, які взяли на виховання трьох і більше осиротілих дітей, а також дітей з інвалідністю, на понад 3,7 мільйона гривень. 12 родин, які усиновили дітей упродовж минулого року, вже отримали грошову допомогу в розмірі 45-75 тисяч гривень на кожну дитину;

– громадська організація «Партнерство кожній дитині» у межах проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах воєнного стану» надала побутову техніку та теплий одяг 115 прийомним сім’ям, ДБСТ, родинам опікунів, піклувальників, патронатних вихователів, де виховується 271 дитина. Також для потреб служб передано 17 ноутбуків.

Робота щодо захисту прав дітей соціально-незахищених категорій, розвитку сімейних форм виховання залишається пріоритетом діяльності служб поточного року.

За повідомленням Служби у справах дітей
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини