Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 квітня, 19:53:12

У Городнянській та Новобілоуській громадах опрацьовували Сценарії відновлення громад

23.12.2022   10:06Агенцiя

Дві робочі зустрічі з обговорення Сценаріїв відновлення громад провели експерти ГО «Центр Доброчин» в місті Городня та селі Новий Білоус Чернігівської області 21 грудня 2022 року.

В Україні продовжується процес відбудови та відновлення, громад не зважаючи на бойові дії, обстріли та ракетні удари. Вже сьогодні необхідно працювати над розробкою Плану відновлення території, визначати «точки росту», шукати нестандартні рішення та ідеї, вивчати думку громадськості. Ці кроки мають входити у план відновлення громади.

Враховуючи, що на державному рівні запроваджується Національний План Відновлення, який надає загальну рамку для регіональних планів та проектів відновлення, Городнянська та Новобілоуська територіальні громади при формуванні власних регіональних Планів відновлення, початковим етапом якого є напрацювання сценаріїв відновлення територіальної громади, бере за основу цілі, основні принципи та наступні кроки Плану Відновлення України, а саме:

1.    Стійкість. забезпечити економічну, соціальну та екологічну стійкість у марафоні до перемоги.
2.    Відновлення. знайти ефективні рішення для якнайшвидшого відновлення найважливіших економічних та соціальних процесів, і природніх екосистем.
3.    Модернізація. Розробити план модернізації, який забезпечить стійкий економічний ріст та добробут населення

Тематика Сценаріїв відновлення територіальних громад включає наступні напрями:

•    Якість управління: моделювання більш безпечної оборони, більшої прозорості та ефективності самоврядування, а також ефективного державно-приватного партнерства у розвитку інфраструктури
•    Людські можливості: звернення до людського розвитку, особливо здоров’я та освіти населення
•    Інвестиції в сільське господарство: зосередження на покращенні доступу та зменшенні відсутності продовольчої безпеки
•    Економічний розвиток: зосередження на збільшенні інвестицій і продуктивності з використанням різноманітних джерел фінансування
•    Розширення прав і можливостей жінок: демонстрація ефекту від покращення здоров’я жінок, їх освіти та участі в економіці та суспільстві

Відновлення є процесом соціально-економічної трансформації, а не просто відновленням минулих структур і динаміки або простим поверненням до довоєнних рівнів і тенденцій. Таким чином, відновлення є багатовимірним і вимагає часу, тому ми повинні думати та планувати його заздалегідь.


Проект "Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області" реалізується ГО "Центр Доброчин" через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.
Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті

У Чернігівській області 10 закладів надають медичну допомогу при інсульті 12:36

Допомога при гострому мозковому інсульті входить до Програми медичних гарантій, пацієнт із підозрою на інсульт безоплатно отримує всю необхідну діагностику, а у разі підтвердження діагнозу – лікування. У Чернігівській області допомогу при інсульті надають 10 закладів, які мають договір з Національною службою здоров’я України.

Легендарний лікер Jägermeister: як виготовляється та як правильно пити? 12:28

Більше восьмидесяти натуральних компонентів, строго виважена рецептура та понад 80 років історії — все це характеризує один з найвідоміших лікерів у світі, Jägermeister.

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини

За матеріалами СБУ винесено вирок двом рашистам, які знущалися над мешканцями Чернігівщини 12:20

За матеріалами СБУ суд виніс вирок двом російським військовим, які скоювали воєнні злочини під час окупації Чернігівської області.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:31

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини

За державну зраду та колабораційну діяльність судитимуть колишнього службовця ДСНС з Луганщини 09:28

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього командира відділення частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС у Луганській області за фактами державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та колабораційної діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини