Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 07:54:51

У Городнянській та Новобілоуській громадах опрацьовували Сценарії відновлення громад

23.12.2022   10:06Агенцiя

Дві робочі зустрічі з обговорення Сценаріїв відновлення громад провели експерти ГО «Центр Доброчин» в місті Городня та селі Новий Білоус Чернігівської області 21 грудня 2022 року.

В Україні продовжується процес відбудови та відновлення, громад не зважаючи на бойові дії, обстріли та ракетні удари. Вже сьогодні необхідно працювати над розробкою Плану відновлення території, визначати «точки росту», шукати нестандартні рішення та ідеї, вивчати думку громадськості. Ці кроки мають входити у план відновлення громади.

Враховуючи, що на державному рівні запроваджується Національний План Відновлення, який надає загальну рамку для регіональних планів та проектів відновлення, Городнянська та Новобілоуська територіальні громади при формуванні власних регіональних Планів відновлення, початковим етапом якого є напрацювання сценаріїв відновлення територіальної громади, бере за основу цілі, основні принципи та наступні кроки Плану Відновлення України, а саме:

1.    Стійкість. забезпечити економічну, соціальну та екологічну стійкість у марафоні до перемоги.
2.    Відновлення. знайти ефективні рішення для якнайшвидшого відновлення найважливіших економічних та соціальних процесів, і природніх екосистем.
3.    Модернізація. Розробити план модернізації, який забезпечить стійкий економічний ріст та добробут населення

Тематика Сценаріїв відновлення територіальних громад включає наступні напрями:

•    Якість управління: моделювання більш безпечної оборони, більшої прозорості та ефективності самоврядування, а також ефективного державно-приватного партнерства у розвитку інфраструктури
•    Людські можливості: звернення до людського розвитку, особливо здоров’я та освіти населення
•    Інвестиції в сільське господарство: зосередження на покращенні доступу та зменшенні відсутності продовольчої безпеки
•    Економічний розвиток: зосередження на збільшенні інвестицій і продуктивності з використанням різноманітних джерел фінансування
•    Розширення прав і можливостей жінок: демонстрація ефекту від покращення здоров’я жінок, їх освіти та участі в економіці та суспільстві

Відновлення є процесом соціально-економічної трансформації, а не просто відновленням минулих структур і динаміки або простим поверненням до довоєнних рівнів і тенденцій. Таким чином, відновлення є багатовимірним і вимагає часу, тому ми повинні думати та планувати його заздалегідь.


Проект "Підвищення стійкості та безпеки звільнених територіальних громад Чернігівської області" реалізується ГО "Центр Доброчин" через регрантингову схему підтримки Форуму громадянського суспільства в регіоні. В рамках цієї регрантиногової схеми ФГС СхП підтримує проекти своїх членів, які сприяють досягненню місії та цілей Форуму.
Гранти доступні для громадських організацій з країн Східного партнерства та ЄС. Ключові сфери підтримки: демократія, права людини, економічна інтеграція, довкілля й енергетика, контакти між людьми, соціальна та трудова політика.

 

Останні новини Чернігівщини

Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» 14:08

Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.

Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії 10:21

Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна».

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року 10:14

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні.

Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики 10:07

Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн 10:04

Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях підбило підсумки роботи за минулий рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини