Навчання для журналістів з надання першої домедичної допомоги в умовах бойових дій
Багато дієвих порад та практичні знання при наданні першої домедичної допомоги отримали представники чернігівських ЗМІ від з тренерки Олександри Стародуб під час навчання, що було організоване за підтримки ГО “Інститут масової інформації” в приміщенні “Медіабаза. Чернігів” 17 грудня.

“ Я пам’ятаю лише шкільну програму, - каже журналістка інтернет-портал “Челайн” Наталія Солодовник. - Але таких знань ми там не отримували. Під час навчання в медіахабі я дізналася: що виходити із обваленого приміщення треба тримаючись за стіну лівою рукою, щоб зупинити сильну кровотечу, турнікети треба накладати вище рани, як правильно звільнити дихальні шляхи потерпілого. І це далеко не всі корисні та дієві поради я отримала із цього тренінгу.”
Практичні знання, що надала Олександра Стародуб корисні не лише під час військового стану, каже чернігівська журналістка Валентина Остерська: “ Це те, що повинен кожен знати навіть у мирному житті. Всяке буває навіть в черзі за хлібом. - Ділиться враженнями Валентина. -Я наприклад, з’ясувала, яким має бути наповнення аптечки і вже навіть замовила собі термоковдри, протиопікові серветки та спеціальні ножиці. Я вияснила хронометраж надання допомоги, що на кожну процедуру є чітко визначений час, аби врятувати людині життя. Навіть те, як правильно знімати рукавички, після надання першої домедичної допомоги.”
Протягом дня представники ЗМІ Чернігова проходили навчання з надання першої домедичної допомоги. Отримала багато корисної інформації та відпрацювали, отримані навички, на практичних завданнях. По завершенню тренінгу присутні отримали сертифікати про проходження курсу домедичної допомоги в умовах бойових дій та військового стану. Також ІМІ надала тактичні аптечки для представників редакцій, що брали участь в навчанні.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).