Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 06:36:25

В області працюють над програмою підтримки захисників і захисниць та родин загиблих воїнів

21.12.2022   10:40Агенцiя

Зміни до Програми соціальної підтримки Захисників і Захисниць України, членів їх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, у Чернігівській області на 2019-2023 роки обговорили сьогодні в Чернігівській обласній раді. Участь у заході взяли заступниця начальника ОВА Жанна Шерстюк, перша заступниця голови облради Ніна Лемеш та заступник голови Дмитро Блауш, депутати облради і представники профільних структурних підрозділів ОВА.

Нагадаємо, що згадана Програма, зокрема, передбачає виплату щомісячної допомоги членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України одноразової виплати до певних дат, а також одноразової матеріальної допомоги особам, які опинилися у складній життєвій ситуації, та виплату грошової допомоги на спорудження нагробків на могилах загиблих.

Станом на 1 грудня в області налічується 786 членів сімей загиблих захисників/захисниць та 54 члени сімей загиблих (зниклих безвісти) військовослужбовців в Афганістані. На жаль, через воєнні дії, які продовжуються на території України, родин, які втратили захисників, в області стає все більше. Тому при плануванні бюджету на виконання Програми важко спрогнозувати кількість отримувачів допомоги. Зокрема і через те, що дані про загиблих не є публічними.

Враховуючи все це, а також обмежені можливості обласного бюджету, учасники наради обговорили напрями діяльності та заходи Програми, які можуть бути реалізованими у 2023 році.

    — Триває війна і ми розуміємо, що кількість захисників, які потребують комплексної підтримки, зростає. Багато хто з поранених військовослужбовців прагне якнайшвидше повернутися на фронт і не доліковується стовідсотково. Тож маємо при розробці нової програми захисту (чинна діє останній рік) насамперед зосередитися на наданні комплексної професійної допомоги нашим воїнам, — наголосила Жанна Шерстюк.

Тож при розробці заходів Програми увага буде приділена наданню допомоги з відновлення органів зору (25-30% поранених, які проходили лікування в обласній лікарні саме з травмами голови і, зокрема, очей), із зубопротезування і загалом комплексній, в тому числі й психологічній, реабілітації захисників/захисниць. Відповідні зміни буде враховано при складанні обласного бюджету на 2023 рік.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» 14:08

Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.

Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії 10:21

Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна».

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року 10:14

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні.

Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики 10:07

Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн 10:04

Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях підбило підсумки роботи за минулий рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини