Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:01:22

Латвія вивчає потреби Чернігівської області у процесі майбутнього відновлення

15.12.2022   10:08Агенцiя

Міністерство закордонних справ Латвії організувало 14 грудня внутрішню сесію «мозкового штурму» зацікавлених сторін щодо приватної участі у швидкому відновленні та відбудові України, Чернігівщини зокрема. Мета — неформальний обмін думками щодо процесу реконструкції, потреб і перспектив співпраці з міжнародними та українськими партнерами.

Участь у заході взяли близько 30 експертів/практиків, які співпрацюють з Міністерством закордонних справ Латвії щодо відбудови України (представники бізнес-асоціації, громадянського суспільства та муніципалітетів, Латвійської агенції інвестицій та розвитку, Міністерства фінансів, а також підприємці, які вже працюють в нашій країні). Від Чернігівської області до обговорення долучився перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.

    «Латвія — наш справжній друг, який один із перших підставив своє плече в складний для нас час, — підкреслив Костянтин Мегем. — Ваша підтримка відчувається в усьому. Це і надання гуманітарних вантажів, в тому числі будівельних матеріалів для відновлення житлових і промислових об’єктів, постраждалих під час бойових дій, і допомога навчальним та навчально-соціальним закладам».

Перший заступник начальника ОВА висловив сподівання, що співпраця надалі тільки посилюватиметься. Орієнтиром тут слугуватиме розроблений «FAST RECOVERY PLAN» — проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури.

Наразі до плану включено майже 9 тисяч об’єктів (переважна більшість — це житловий фонд), які потрібно відновити максимально швидко. Загалом же внаслідок обстрілів та бомбардувань на Чернігівщині пошкоджено понад 11,1 тисячі об’єктів.

Крім відновлення критичної інфраструктури, пріоритетним залишається питання забезпечення її роботи в умовах аварійного припинення постачання електроенергії. Тому існує потреба в автономних джерелах живлення, зокрема в сонячних панелях, станціях, генераторах, блочно-модульних котельнях.

Зі свого боку, латвійська сторона поділилася досвідом, отриманим в ході реалізації проєктів в Україні, в тому числі й на Чернігівщині. Так, завдяки будматеріалам, які надала Латвія, вдасться відремонтувати сім приватних осель у Ягідному. Також Латвійська Республіка виділила кошти на відновлення приміщення Чернігівського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих. Тут замінено близько 200 квадратних метрів вікон та дверей.

Серед іншого — наразі латвійські партнери готують до відправки на Чернігівщину партію пелет для опалення. Водночас надалі розглядають можливість налагодження співпраці з нашими суб'єктами господарювання щодо надання необхідної підтримки у виробництві цієї продукції на території області.

До слова, протягом грудня в Латвії проходитиме традиційна різдвяна благодійна акція. Всі зібрані речі для дітей (приміром, техніка, іграшки, одяг, книжки, солодощі, канцелярське приладдя тощо) будуть спрямовані в один із навчально-соціальних закладів Чернігівської області. Ще для трьох закладів латвійська організація «Tavi Draugi», яка на початку місяця доставила до області три генератори, готує подарунки до новорічних свят.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.