Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 травня, 17:55:40

Латвія вивчає потреби Чернігівської області у процесі майбутнього відновлення

15.12.2022   10:08Агенцiя

Міністерство закордонних справ Латвії організувало 14 грудня внутрішню сесію «мозкового штурму» зацікавлених сторін щодо приватної участі у швидкому відновленні та відбудові України, Чернігівщини зокрема. Мета — неформальний обмін думками щодо процесу реконструкції, потреб і перспектив співпраці з міжнародними та українськими партнерами.

Участь у заході взяли близько 30 експертів/практиків, які співпрацюють з Міністерством закордонних справ Латвії щодо відбудови України (представники бізнес-асоціації, громадянського суспільства та муніципалітетів, Латвійської агенції інвестицій та розвитку, Міністерства фінансів, а також підприємці, які вже працюють в нашій країні). Від Чернігівської області до обговорення долучився перший заступник начальника ОВА Костянтин Мегем.

    «Латвія — наш справжній друг, який один із перших підставив своє плече в складний для нас час, — підкреслив Костянтин Мегем. — Ваша підтримка відчувається в усьому. Це і надання гуманітарних вантажів, в тому числі будівельних матеріалів для відновлення житлових і промислових об’єктів, постраждалих під час бойових дій, і допомога навчальним та навчально-соціальним закладам».

Перший заступник начальника ОВА висловив сподівання, що співпраця надалі тільки посилюватиметься. Орієнтиром тут слугуватиме розроблений «FAST RECOVERY PLAN» — проєкт відновлення критично важливої пошкодженої інфраструктури.

Наразі до плану включено майже 9 тисяч об’єктів (переважна більшість — це житловий фонд), які потрібно відновити максимально швидко. Загалом же внаслідок обстрілів та бомбардувань на Чернігівщині пошкоджено понад 11,1 тисячі об’єктів.

Крім відновлення критичної інфраструктури, пріоритетним залишається питання забезпечення її роботи в умовах аварійного припинення постачання електроенергії. Тому існує потреба в автономних джерелах живлення, зокрема в сонячних панелях, станціях, генераторах, блочно-модульних котельнях.

Зі свого боку, латвійська сторона поділилася досвідом, отриманим в ході реалізації проєктів в Україні, в тому числі й на Чернігівщині. Так, завдяки будматеріалам, які надала Латвія, вдасться відремонтувати сім приватних осель у Ягідному. Також Латвійська Республіка виділила кошти на відновлення приміщення Чернігівського учбово-виробничого підприємства Українського товариства глухих. Тут замінено близько 200 квадратних метрів вікон та дверей.

Серед іншого — наразі латвійські партнери готують до відправки на Чернігівщину партію пелет для опалення. Водночас надалі розглядають можливість налагодження співпраці з нашими суб'єктами господарювання щодо надання необхідної підтримки у виробництві цієї продукції на території області.

До слова, протягом грудня в Латвії проходитиме традиційна різдвяна благодійна акція. Всі зібрані речі для дітей (приміром, техніка, іграшки, одяг, книжки, солодощі, канцелярське приладдя тощо) будуть спрямовані в один із навчально-соціальних закладів Чернігівської області. Ще для трьох закладів латвійська організація «Tavi Draugi», яка на початку місяця доставила до області три генератори, готує подарунки до новорічних свят.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини