Географія міст-побратимів розширюється. Чернігів незабаром підпише ще одну Угоду про партнерство
Готується до підписання угода про партнерство з фінським містом Лаппеенранта. Владислав Атрошенко провів перемовини з мером Кіммо Ярви і незабаром Чернігів матиме ще одного офіційного міжнародного партнера.

Спілкувалися очільники міст за допомогою відеозв'язку. Під час розмови було визначено як напрямки майбутньої співпраці, так і подальші кроки для підписання документів про партнерство. Стосовно останнього, то українська і фінська сторони вже у грудні планують провести засідання сесій на яких мери будуть уповноважені своїми депутатами підписати відповідні документи. А на початку наступного року відбудеться офіційне укладання договору.
Майбутніми напрямками співпраці визначені: захист навколишнього середовища, переробка та чистий транспорт; молодь і освіта; культура; спорт; туризм; співпраця органів місцевого самоврядування.
Під час діалогу з Владиславом Атрошенком Кіммо Ярви розповів, що місто, яким він керує, знаходиться на кордоні з росією і він розуміє всі виклики для нашого регіону від сусідтва з країною-агресоркою.
Довідково. Лаппеенранта — місто та муніципалітет у Фінляндії, у губернії Східна Фінляндія, адміністративний, економічний та культурний центр провінції Південна Карелія. Розташований в західній частині історичної провінції Карелія, на південному березі озера Сайма, поблизу російсько-фінського кордону. Населення міського муніципалітету становить близько 72 000 чол.
Нагадаємо, що органи місцевого самоврядування Чернігова, після завершення активних бойових дій, активно працюють у напрямку розширення міжнародного партнерства саме на рівні муніципалітетів.
Зокрема, вже підписана угода про партнерство з польським Жешувом, а також триває процес офіційного затвердження співпраці з французьким Реймсом та німецьким Аахеном.
Європейські міста-колеги підтримують Чернігів і зацікавлені як у наданні допомоги вже сьогодні, так і співпраці у повоєнному майбутньому.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Капелан з Чернігівщини Антоній Панасенко: «Все буде Україна, я взнавав!» 14:08
Отець Антоній Панасенко – перший священик на Чернігівщині, який перейшов із церкви московського патріархату в Православну церкву України.
Чернігівка та ніжинка стали одними з перших лауреаток Всеукраїнської зоозахисної премії 10:21
Волонтерки із Чернігівщини на церемонії нагородження Відома чернігівська зоозахисниця, волонтерка, очільниця КП «Ветеринарно-стерилізаційний центр «Крок до тварин» Тетяна Діденко опинилася у числі 2 десятків переможців першої Всеукраїнської зоозахисної премії, яку започаткувала найвідоміша зоозахисна організація UAnimals та міжфракційне об'єднання «Гуманна країна».

Інформація щодо обстрілів окупаційними військами зс рф за період з 30 січня по 05 лютого 2023 року 10:14
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ РАЙОН Впродовж тижня здійснено 2 обстріли околиць 1 населеного пункту (с. Сеньківка) з використанням наступного озброєння: міномет калібру 120 мм – 33 вибухи. Внаслідок обстрілів пошкодження та втрати серед особового складу Сил Оборони і місцевого населення відсутні.
Поліцейські Чернігівщини вилучили у місцевого мешканця зброю, боєприпаси та наркотики 10:07
Мешканець Чернігова зберігав удома зброю, боєприпаси, а також наркотичні речовини. Поліція відкрила кримінальні провадження, правопорушнику загрожує до семи років позбавлення волі.

Завдяки процесу приватизації в області до держбюджету надійшло торік 11 млн грн 10:04
Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Регіонального відділення Фонду державного майна України по Київській, Черкаській та Чернігівській областях підбило підсумки роботи за минулий рік.