Зустріч журналістів з прес-офіцерами ЗСУ
30 листопада в приміщенні “Медіабази. Чернігів” відбулася зустріч представників чернігівських ЗМІ з прес-офіцерами ЗСУ.
![](/uploads/33183-m.jpg)
Під час розмови журналісти порушили кілька важливих запитань у покращенні висвітлення інформації збалансовано та своєчасно.
А саме:
- як правильно вказувати місце військових подій та коли це не шкодить самим військовим;
- хто оперативно може надати інформацію та з ким комунікувати, в разі загострення ситуації;
- акредитація журналістів для висвітлення подій в зоні бойових дій;
- безпека представників ЗМІ під час виконання редакційних завдань;
- цікаві особи серед військових та історія їхнього героїзму - як правильно подавати інформацію, щоби не нашкодити;
- питання гендерної рівності серед військових, та багато інших.
Начальники служб зв’язків з громадськістю ТРО та ОК “ Північ” поділилися власним досвідом роботи з представниками українських та закордонних ЗМІ, вказали на найпопулярніші помилки медійників, що призводять до негативних наслідків.
Спільно з журналістами, які були присутні на зустрічі, розібрали кілька подібних ситуацій, відповідно до українського законодавства:
“Головний документ, за яким працюємо ми, як прес-офіцери, та радимо добре його вивчити й журналістам - це Наказ Міністерства оборони № 73 від 3.03.2022 року. - розповів начальник служби зв’язків з громадськістю 119 окремої бригади ТРО Сергій Калініченко. - Це документ, що чітко регламентує межі для представників ЗМІ, їхню безпеку та відповідальність. Відповідно до нього, ми надаємо всю інформацію, яка є суспільно важливою для українського народу.”
Погоджувати та уточнювати інформацію безпосередньо з військовими - до такої спільної думки дійшли усі учасники зустрічі: “ Загалом ми ж виконуємо одне і те ж завдання: наближаємо перемогу, - каже директорка ТРК “Дитинець” Ірина Ломонос. - І комунікація із військовими для нас дуже важлива, особливо в нашій прикордонній області.
Інформувати населення- наше головне завдання, але важливо це роботи так, аби не нашкодити нашим ЗСУ і не дати ворогу можливості застосувати нові методи у веденні ще й інформаційної війни. Тому ця зустріч особливо для мене була цікавою і змістовною. Я ще раз уточнила правила і норми подачі саме військової інформації, висвітлення не лише подій, а й героїв цих подій, акредитація знімальних груп і їхня безпека під час роботи.”
Під час зустрічі обговорили ще й багато суспільно важливих тем, що допоможе представникам ЗМІ визначити пріоритети в своїй роботі.
Хаб «Медіабаза. Чернігів» й надалі буде влаштовувати необхідні для роботи журналістів зустрічі.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.