Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 27 січня, 13:06:50

Ефективне самоврядування, демократія участі та проєктний менеджмент для відновлення громад

29.11.2022   18:02Агенцiя

Саме це стало темою дводенної осінньої сесії «Школи громадянської дії», яка відбулась 24 - 25 листопада для територіальних громад Чернігівської області.

Загалом учасниками навчання стали 20 лідерів з 6-ти територіальних громад. А саме: Городнянської, Добрянської, Менської, Сновської, Ріпкинської, Кіптівської ТГ.

За допомогою тренерів та експертів з «Мережі ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії» місцеві посадовці та представники громадськості регіону:
• вивчали логіку та механізми відповідної державної політики відбудови;
• з’ясовували ключові проблеми і виклики відновлення громад Чернігівщини;
• опрацювали ідеї проектів та розпочали пошук ресурсів для їх реалізації.

Також учасники навчання обговорили роль громадянського суспільства у відновленні та можливості різних механізмів місцевої демократії для налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування та громади, зокрема при реалізації згаданих проєктних ідей.

Загалом, випускники Школи протягом 2022 -2023 рр. за коуч - підтримкою експертів з Мережі підготують, знайдуть ресурси та реалізують проекти для відновлення ТГ як Чернігівської, так і Миколаївської областей.

Нагадаємо, що нещодавно у Березанці відбулось подібне навчання для місцевих молодих лідерів Миколаївщини. Реліз з посиланням на навчальні матеріали Школи на http://frgn.mk.ua/?p=13391

З питань участі формуванні місцевих планів відновлення та коуч - супроводу проєктів у ТГ 2-х згаданих областей України звертатися до:
Наталії Дрозд – голові ГО Доброчин (м. Чернігів). Тел. (вайбер) +38(050)382-85-90, E-mail: ndrozd@bigmir.net ;
Маріанні Капусткіной — офіс-менеджеру ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», Тел (Вайбер) , (050) 547-81-35; E-mail: fondnikol@gmail.com.

Прес-служба ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва»

Діяльність відбувається в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення територіальних громад», якій реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.
Проект реалізується у партнерстві з ГО «Доброчин» (м. Чернігів) в рамках діяльності коаліції «Мережа ресурсних центрів із розвитку місцевої демократії».
Метою проекту є налагодження взаємодії «влада-громада» для ефективного відновлення територіальних громад Миколаївщини та Чернігівщини, що постраждали від російської військової агресії.

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини