Чернігівщина — одна з 6 областей, де вже організовано суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану
Про це та інші актуальні питання запровадження цієї ініціативи на території всієї держави йшлося сьогодні на всеукраїнській онлайн-нараді під головуванням заступника Міністра економіки України Тетяни Бережної. Від Чернігівської області до участі у нараді долучилися заступник начальника ОВА Дмитро Іванов, представники Департаменту економічного розвитку ОВА та Чернігівського обласного центру зайнятості.
— В області вже організовано суспільно-корисні роботи в 14 громадах та ведуться перемовини із військовим командуванням щодо прийняття відповідних рішень ще у семи, — повідомив Дмитро Іванов і наголосив: — Необхідно прийняти деякі поправки до нормативної бази щодо надання військовим адміністраціям повноважень самостійно приймати рішення про залучення працездатних осіб до таких робіт. Це в свою чергу пришвидшить відбудову та пожвавить економіку регіону та країни в цілому.
На Чернігівщині суспільно корисні роботи проводяться з середини жовтня й у них вже взяли участь 209 безробітних, долучаються до них ще понад 30 осіб. Серед основних видів робіт: зведення захисних споруд, заготівля дров, розчищення від чагарників придорожніх смуг поблизу блокпостів, підстанцій електромереж, плетіння маскувальних сіток та інше.
Наразі спільно з військовим командуванням вже прийняті рішення про організацію суспільно корисних робіт в Прилуцькій, Менській, Бахмацькій, Остерській, Дмитрівській, Козелецькій, Ладанській, Сосницькій, Варвинській, Тупичівській, Ріпкинській, Вертіївській, Крутівській, Талалаївській громадах. Ведуться перемовини щодо організації робіт у Ніжинській, Лосинівській, Киїнській, Березнянській, Холминській, Любецькій, Чернігівській громадах.
Також безробітні залучаються до громадських робіт з власної ініціативи. Таким чином було організовано роботи з розбору завалів у Чернігові та прилеглих територіях спільно з ГО «Іскра добра». У них взяли участь 202 безробітні особи, розібрано понад 100 завалів. Також спільно з ГО «Місто Герой» 7 безробітних брали участь у плетінні маскувальних сіток для потреб ЗСУ. Загалом у поточному році до громадських робіт вже залучено понад тисячу осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.