Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 09:47:10

На Чернігівщині аграрії з 1 листопада збирають кукурудзу

21.11.2022   21:13Агенцiя

Як інформують, у ПП «Агропрогрес» (Носівський кластер ІМК) місцеві фермери почали жнива кукурудзи вже з 1 листопада.

Під цю культуру тут відведено 15 тисяч гектарів, з яких наразі зібрано близько п’ятої частини. Пост з новиною оприлюднений у соцмережах на сторінці ІМК 16 листопада.

«Сьогодні в полях працюють 6 комбайнів, – розповідає директор підприємства Михайло Шумейко. – За день вони обмолочують 200-250 гектарів кукурудзи – саме стільки, скільки вдається просушити нашим сушаркам. Вологість зерна досить неоднорідна – від 21 до 26%, врожайність – 106 центнерів з гектара», - говорить керівник.

У першу чергу, жнивують на тих полях, які заплановані під посів соняшнику, адже їх потрібно ще підготувати до посівної.

Торік аграріям підприємства вдалося завершити жнива кукурудзи в 20-х числах листопада. Цього року так рано закінчити не вдасться. Одна з причин у тому, що через негоду сильно затяглися жнива соняшнику: закінчили збирати врожай тільки 30 жовтня. Уже наступного дня комбайни зайшли на поля кукурудзи, але це на місяць пізніше, ніж торік.

«Головне для нас, щоб не випало багато снігу. Для пшениці він потрібний, а от з обмолотом кукурудзи можуть виникнути проблеми», - каже пан Шумейко. Перший сніг зафіксували вже 17 листопада.

Попри небезпеку, війну, російські дрони та ракетні загрози, врожай кукурудзи вийшов непоганий. А колектив підприємства робить все можливе, щоб показати максимальний результат, ну і вірять у Збройні Сили України.

Час Чернігівський

Останні новини Чернігівщини

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

6 грудня: Цей день в Україні та в світі

6 грудня: Цей день в Україні та в світі 09:31

ДЕНЬ 286 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 286 RUSSIAN AGRESSION

«Ви фантастичні! Ви — герої!»: В’ячеслав Чаус — волонтерам області 19:25

Допомога цивільним і військовим, розбір зруйнованих будинків і відбудова пошкоджених… Це не робота і не обов’язок, це поклик серця, щире прагнення підтримати тих, хто цього потребує, навіть ризикуючи своїм життям… Це волонтерство, що набуло особливо великого розмаху як в Україні, так і на Чернігівщині зокрема, після повномасштабного нападу ворожого сусіда.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:22

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини