Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 10:28:16

На Чернігівщину надійшли препарати для йодопрофілактики у разі надзвичайної події

17.11.2022   11:42Агенцiя

Чернігівська область повністю забезпечена йодидом калію. Це — спеціальний препарат, який допомагає зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу у разі аварій на атомних об’єктах. У 2022 році його наявність стала особливо актуальною через постійні провокації російських військ на об’єктах української ядерної енергетики.

Йодид калію призначають немовлятам, дітям та дорослим до 40 років у випадку викиду в довкілля радіоактивних речовин. Люди, старші 40 років, такої профілактики не потребують — з віком щитоподібна залоза перестає поглинати йод, і цей препарат може їм тільки нашкодити. Також його не призначають тим, у кого  повністю видалена щитоподібна залоза.

Чернігівська область отримала понад 450 тисяч таблеток йодиду калію. Цього із запасом вистачить для всього населення відповідного віку, якщо виникне потреба у прийомі такого засобу.

Найближчими днями партію препарату розподілять серед закладів охорони здоров’я області. Ті, у свою чергу, передадуть його до сімейних лікарів.

Згодом саме сімейні лікарі розповсюдять таблетки серед населення Чернігівщини — під час планових прийомів або за окремим запрошенням. Отже, більшості людей спеціально звертатися за ними немає необхідності. Ті ж, хто не має декларації із сімейним лікарем, зможуть отримати йодид калію у медичному закладі за місцем проживання самостійно.

Таким чином, усі жителі області, які цього потребують, матимуть препарат на руках на випадок надзвичайної події.

Звісно, «про всяк випадок» приймати йодид калію не можна. Його вживають виключно у разі радіоактивного викиду або безпосередній його загрозі. Тому здійснювати йодопрофілактику можна виключно після офіційного оповіщення. Таке оповіщення в разі потреби організують органи влади через усі доступні ЗМІ та канали комунікації.

Нижче подана інформаційна пам’ятка про йодну профілактику — її варто завантажити або роздрукувати та зберігати разом з отриманими таблетками.

Йодна профілактика у разі радіаційної аварії

Щоб зменшити негативний вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу, використовується калій йодид. Такий захід називають йодною профілактикою. Після прийому препарату відбувається блокування щитоподібної залози, що перешкоджає накопиченню в ній радіоізотопів йоду.

Приймати профілактичну дозу йодиду калію потрібно тільки після офіційного оповіщення про загрозу викиду та необхідність проведення йодної профілактики! Таке оповіщення проводиться  місцевими  органами виконавчої влади всіма  доступними  засобами масової інформації.

Оптимальний ефект йодної профілактики досягається при завчасному  прийомі препарату за 6 і менше годин до надходження радіоактивної хмари.

Прийом препарату залишається ефективним одночасно з надходженням «хмари» та через 6 годин після. Не рекомендується прийом препарату через 24 годин після надходження хмари.

Якщо аварія вже сталася, категорично не рекомендовано залишати місце укриття до офіційних повідомлень місцевої влади. Так можна наразитися на ще більшу небезпеку. Тому, найефективнішим варіантом потрібно заздалегідь мати при собі таблетку йодиду калію.

Прийом йодиду калію:

·       діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг,

·       діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг,

·       діти від 3 до 12 років – 62,5 мг,

·       підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують грудьми – 125 мг.

Людям старшим за 40 років калій йод не призначають!

 Йодна профілактика у разі радіаційної аварії (версія для завантаження, pdf, 122 Кб)

 За повідомленням Управління охорони здоров’я
Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі

Рятувальники провели роз’яснювальну роботу з любителями зимової риболовлі 10:13

Водойми області тільки-но почали вкриватися льодовим покровом, а любителі вже вийшли на зимову риболовлю. На жаль, люди іноді не замислюються, що така безпечність може коштувати їм життя. Тож, щоб запобігти нещасним випадкам на водоймах співробітники Корюківського районного відділу Головного управління ДСНС провели профілактично-інформаційний рейд.

Мистецький початок грудня

Мистецький початок грудня 10:06

Перший зимовий місяць у Чернігівському драмтеатрі ім. Т.Г.Шевченка обіцяє бути насиченим різноманітними культурно-мистецькими заходами. Це і передсвяткові концертні програми, і прем’єра казки та інтермедії для дітей біля Новорічної ялинки, і поновлені вистави діючого репертуару театру.

 Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів»

Герої боїв біля Чернігова — у другій серії трилогії Суспільного «Битва за Чернігів» 09:57

6 грудня о 20:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів вийде друга частина документального фільму «Битва за Чернігів».

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини