Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 09:40:09

На Чернігівщині реалізують програму відновлення для підлітків, які вчинили кримінальний злочин

15.11.2022   11:34Агенцiя

Коли неповнолітній вчиняє кримінальне правопорушення, то він навряд чи в повній мірі усвідомлює наслідки свого вчинку, але такі дії дитини тягнуть за собою «не дитячу» відповідальність.

Подібна поведінка може зіпсувати останній майбутнє, довівши її до в’язниці. Проте є альтернативний шлях, а саме відновне правосуддя, як один із інструментів медіації, коли дитині, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, надається можливість усвідомити вчинене правопорушення, створити простір для конструктивного діалогу з потерпілим, домовитися про той спосіб відшкодування збитків, який задовільнить постраждалу сторону.

У зв’язку з цим, Прилуцькою окружною прокуратурою ініційовано участь неповнолітнього, який вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 125 КК України  у Програмі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення, затвердженої наказом Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України від 21 січня 2019 року № 172/5/10, за результатами якої неповнолітній цілком зрозумів неправомірність та негативні наслідки своїх протиправних дій, зробив відповідні висновки та успішно пройшов проєкт, щиро розкаявся та примирився з потерпілим.

Завдяки цьому, ухвалою Прилуцького міськрайонного суду від 09.11.2022 шістнадцятирічного хлопця звільнено від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням винного з потерпілим відповідно до ст. 46 КК України, що дозволяє останньому мати світле майбутнє.

Прилуцька окружна прокуратура

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

6 грудня: Цей день в Україні та в світі

6 грудня: Цей день в Україні та в світі 09:31

ДЕНЬ 286 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 286 RUSSIAN AGRESSION

«Ви фантастичні! Ви — герої!»: В’ячеслав Чаус — волонтерам області 19:25

Допомога цивільним і військовим, розбір зруйнованих будинків і відбудова пошкоджених… Це не робота і не обов’язок, це поклик серця, щире прагнення підтримати тих, хто цього потребує, навіть ризикуючи своїм життям… Це волонтерство, що набуло особливо великого розмаху як в Україні, так і на Чернігівщині зокрема, після повномасштабного нападу ворожого сусіда.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:22

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

5 грудня: Цей день в Україні та в світі

5 грудня: Цей день в Україні та в світі 08:15

ДЕНЬ 285 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 285 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини