Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 16:43:45

Відчинили свої «Двері»: проєкт Суспільного про представників нацспільнот, які допомагають постраждалим від війни

11.11.2022   11:08Агенцiя

13 листопада о 16:00 на місцевих телеканалах Суспільного Мовлення* стартує проєкт Координаційного центру мовлення національних меншин «Двері», де українці різного етнічного походження, діляться зворушливими історіями про допомогу тим, хто рятується від війни. Також проєкт «Двері» виходитиме у національному марафоні «Єдині новини #UAразом», на телеканалі Суспільне Культура та ютуб-каналі Першого.

Це 16 документальних історій про людей, життя яких змінила повномасштабна війна, та про врятовані ними сім’ї. Як згуртувалися та волонтерять, як відчинили двері своїх домівок для переселенців — попри національну приналежність, мову, культуру та місце проживання, кожен з героїв проєкту своїми справами наближає нашу спільну перемогу.

«У цих історіях реальне життя українців — тих, що відчинили двері своєї домівки для тих, чий дім довелось умістити у валізу. Ми зафіксували для себе і для глядачів ці найсильніші враження — зустрічі з різними українцями, які огортають своїм теплом. Надломлені, крихкі й міцні водночас. Наші герої — нащадки вимушених переселенців з інших країн. Вони добре пам'ятають непрості історії життя своїх родичів і факти про те, як одного дня українська земля відчинила свої двері для них, і тепер питання допомоги вимушеним переселенцям з інших регіонів країни для них особисте і надважливе. Вони не очолюють волонтерських організацій, не займають високих посад, не є відомими особистостями — вони Українці, від яких можна заряджатись, як від генератора посеред темної ночі», — розповіла керівниця Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Анастасія Гудима.

Перший випуск складається з трьох історій героїв різного етнічного походження з Одещини. Серед них розповідь Олександри Корчинської, вчительки фізики з польським корінням із селища Маяки. Жінка створила волонтерський хаб.

«Для мене війна розпочалася у 2014 році. Я зрозуміла, наскільки це важливо — відстояти Україну, — розповідає Олександра Корчинська, — після повномасштабного вторгнення я змінилась. До війни я була просто мирна людина, а зараз воюю за наших хлопців. Треба тим, хто на фронті, допомагати. Варіант один — залучати більше людей до цього, бо один в полі не воїн. Робити добро — дуже легко. Хочу, щоб Україна процвітала, щоб вона була вільна. Чим швидше вигнати росіян, ось такими справами. Тому що допомагати разом — це перемагати разом».

Ще одна історія — стоматологині Наталі Чобан з Одеси, болгарського й гагаузького походження, яка відкрила двері свого стоматологічного кабінету для військових і вимушених переселенців, та розповідь азербайджанця Фазиля Аксєрова, який прихистив вимушених переселенців і передав на передову понад 100 бронежилетів та 10 автомобілів.

Креативна продюсерка Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного Олена Кривенко розповіла, назва «Двері» —  метафорична.

«Вислів однієї з героїнь проєкту для мене влучно описує його суть: "Допомагати — значить перемагати". В кожній програмі ми розповідаємо про небайдужих людей, які працюють на різних фронтах, аби Україна якнайшвидше перемогла у цій жахливій війні з агресором. Хтось лікує зуби безкоштовно, хтось приймає переселенців у власному будинку, хтось передає варення на фронт, хтось збирає гроші на автівки для військових. Історії Волонтерів з великої літери ми зібрали у шести випусках програми, які на ютубі будуть у 16-ти окремих історіях. "Двері" — це чергове свідчення незламності та згуртованості української нації», — каже Олена Кривенко.

Редакторка проєкту «Двері» Надія Стадницька поділилася, що проєкт та його герої стали для неї справжнім відкриттям.

«Тепер знаю: коли одні двері зачиняються, обов'язково відчиняються інші. Багато людей втратили власні домівки, але знайшли новий прихисток. Втратили рідних, але здобули друзів на все життя. Проєкт "Двері" — відкрив перед учасниками не лише двері у новий дім, а й двері у нове життя, дав надію, віру і силу боротися проти росії. Проєкт “Двері” вкотре довів, що Україна єдина. Українці з Заходу країни відкривають свої домівки для українців зі Сходу країни, незалежно від віросповідання, національності — ми всі українці та живемо на своїй землі — тому перемога буде за нами й квітуча Україна відродиться», — переконана Надія Стадницька.



Джерело: Суспільне Мовлення

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).