Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 грудня, 09:56:16

На Чернігівщині росіяни катували водія шкільного автобуса «Уайт-спіритом»

11.11.2022   10:44Агенцiя

Водій шкільного автобуса і мешканець села Слобода Микола Ярош розповів журналістам «Слідства.Інфо» про тортури, які над ним вчиняв 46-річний російський військовий Дмитро Маховський, уродженець Брянської області.

У Слободу, що на Чернігівщині, росіяни увійшли 5 березня. Протягом місяця мешканці села жили під окупацією і зазнавали катувань з боку військових російської армії.

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо»: «Обливали розчинником, щоб підпалити: хто з російських військових знущався над мирними жителями Чернігівщини»

До окупації Микола відвозив мобілізованих у військкомат. Чоловік мав список з українськими військовими, який чомусь лишив у автобусі. Росіяни знайшли список і через це його забрали.

«Перевозив людей, у мене така робота. А він же так підійшов. «Да, батя, ты патриот, но я тебя должен отработать»… Росіяни змусили чоловіка залізти на броню і повезли до магазину. У магазині, за згадками Миколи, лежали мертві тіла окупантів. Це було на наступний день після того, як у село зайшли російські війська.

Росіяни допитували чоловіка, застосовуючи тортури. «Їхній командир взяв лопату, зламав держак і давай мене бити, — пригадує чоловік. — Потім оце б’є, б’є, а тоді усі разом як налетять. Це було у самому магазині, мені показували два трупи, і казали, що це з моєї вини вони загинули».

   У підозрі, яку прокуратура висунула російському військовому Дмитру Маховському, було сказано, що росіяни поливали Миколу Яроша розчинником.

«Так, «Уайт-спірит». У магазині він продавався… Наставив на мене його прямо. Я лежав, коли мене били, так він мені почав на голову лити і показувати «Знаєш, що таке?». Кажу: «Знаю», — згадує Ярош.

Чоловік розповів, що його вивели з магазину й почали погрожувати підпалити запальничкою, а тоді зачинили у сараї.
«Ну я думав, що я з того сарайчика вже не вийду. Я ніколи не думав, що можна вціліти, вижити… Це чисто пощастило, бо міна прилетіла і розбила сарай, а я від тої воронки був у 2–3-х метрах. Це теж, як уламки не зачепили, цегла впала на мене… Я і виліз звідти», — розповідає Микола.

Нагадаємо, що 4 жовтня Офіс Генерального прокурора оприлюднив інформацію про жорстоке поводження росіян з цивільними у Слободі. Журналісти зібрали відомості про цих військових.

Останні новини Чернігівщини

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII”

“BissQuit”: “Jazz-Куліса vol. XVII” 09:44

Оновлений склад — і нова концертна програма! Проєкт Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” ще раз підкреслює: “Джаз — музика вільних людей!”. Це гасло під час війни як ніколи актуальне.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події,  зареєстровані на території  області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані на території області за минулу добу 09:34

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 15 пожеж,та 1 випадок загибелі на водних об’єктах. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.

6 грудня: Цей день в Україні та в світі

6 грудня: Цей день в Україні та в світі 09:31

ДЕНЬ 286 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 286 RUSSIAN AGRESSION

«Ви фантастичні! Ви — герої!»: В’ячеслав Чаус — волонтерам області 19:25

Допомога цивільним і військовим, розбір зруйнованих будинків і відбудова пошкоджених… Це не робота і не обов’язок, це поклик серця, щире прагнення підтримати тих, хто цього потребує, навіть ризикуючи своїм життям… Це волонтерство, що набуло особливо великого розмаху як в Україні, так і на Чернігівщині зокрема, після повномасштабного нападу ворожого сусіда.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:22

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 5 осіб постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини