Допомога у відновленні інфраструктури Чернігова надійшла з Австрії
Як знайти порив на водопроводі, якщо вода з труби, наприклад, не витікає на поверхню, а просто тече в лотки теплотраси? А якщо водопровід іде паралельно теплотрасі і потрапляння води може бути де завгодно, на відстані, навіть, в сотні метрів?

Як правило, такі пориви шукають навмання, розкопуючи водопровід в декількох місцях. Зазначений метод пошуку місця пориву дуже вартісний і, як доволі тривалий по часу. Але, допоки аварійна бригада не знайде та не усуне порив, споживачі залишаються без централізованого водопостачання.
Тому одним із головних завдань працівників водоканалу є, якнайшвидше, визначити місця пориву водопровідної мережі з подальшим її ремонтом. Питання пошуку поривів на водопроводах актуальне не лише для водоканалів України. Вирішенням цієї проблеми займаються наукові лабораторії по всьому світу.
Ті, хто стикався з поривами на водопровідних мережах, знають, що витоки води, якими б незначними вони не були, супроводжуються шумом певної сили, яка залежить від розмірів пошкодження труби. Саме на методі пошуку шуму від витоків води з водопровідних труб спроектовано переважну більшість обладнання для визначення місць поривів водопроводів.
Після бойових дій на території Чернігова, в результаті артилерійських, ракетних та авіаційних обстрілів, значну кількість водопроводів міста було пошкоджено. Аварійні відключення електрики також роблять свою шкоду, руйнуючи застарілі труби виникаючими під час відключення гідроударами. Тому питання діагностики водопровідних мереж, як ніколи, було і залишається актуальним для працівників КП «Чернігівводоканал».
Декілька місяців тому до КП «Чернігівводоканал» звернулися представники Посольства Австрії в Україні. Комунальному підприємству, в рамках відновлення інфраструктури міста Чернігова від наслідків російської агресії, було запропоновано не тільки отримати сучасне обладнання для пошуку поривів на водопровідних мережах від австрійської компанії MTA Messtechnik GmbH, але й направити представників КП «Чернігівводоканал» для навчання фахівців.
Програму навчального візиту до дослідницького і навчального центру «European Pipeline Center (EPC)», як і саме обладнання для пошуку місць поривів водопроводів КП «Чернігівводоканал», було профінансовано Директоратом компанії MTA Messtechnik GmbH.
– На випробувальному полігоні EPC укладено трубопроводи різних діаметрів з усіх матеріалів, що випускаються серійно. Загальна протяжність навчальних мереж близько 2500 м. При цьому там змодельовано різні варіанти пошкоджень мереж: негерметичність, течі, розриви та ін. Це дає можливість імітувати широкий спектр різноманітних аварійних ситуацій. Під час отримання курсу теоретичного навчання роботі з обладнанням компанії MTA Messtechnik GmbH ми прийняли участь у двох спеціальних тренінгах. Перша частина стосувалася правильного використання сучасних технологій експлуатації трубопроводів. Друга навчальна частина – це правильне використання технології виявлення витоків. Отриманні знання ми будемо використовувати в ході відновлення зруйнованих водопроводів в місті Чернігові, – розповів Віталій МЕКШУН, учасник прорєкту від компанії MTA Messtechnik GmbH.
– Під час нашого візиту з боку представників компанії MTA Messtechnik GmbH ми постійно відчували дружню підтримку та бажання допомогти місту Чернігову. Особливу подяку хотілося б засвідчити генеральному директору компанії MTA Messtechnik GmbH пану Марко Тафернеру (Marko TAFERNER), який створив цю компанію і вже багато років керує нею. Пане Марко Тафернер, Ваша допомога є надзвичайно важливою для міста Чернігова. Надаючи допомогу, Ви надаєте не просто матеріальні цінності, а даруєте людям надію на краще життя. Ми цінуємо Вашу підтримку! – наголосила Надія БЕРНАСОВСЬКА, учасник проєкту від компанії MTA Messtechnik GmbH.
Наразі обладнання, надане компанією MTA Messtechnik GmbH КП «Чернігівводоканал» вже надійшло до Чернігова та практично використовується під час пошуку поривів на водопроводах.
Для довідки:
Акустичний течешукач води F.A.S.T. Aqua M100 призначений для пошуку місць витоку води в трубопроводах. При витоку вода створює звук який уловлюється геофонами, посилюється і передається через навушники оператору. Пристрій має приймач дисплея. Течешукач підтримує підключення різних датчиків і мікрофонів, які можна вибрати як додаткові аксесуари або вибрати набір найбільш підходящий для виконання поставлених завдань.
КП «Чернігівводоканал»
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.