У Чернігівській області з листопада діятиме заборона на вилов риби у зимувальних ямах
З першого листопада у водоймах Чернігівщини заборонено осінньо-зимовий лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Така риболовля не дозволятиметься до початку весняно-літньої нерестової заборони, в деяких місцях – до закінчення зимового періоду.
Відповідний наказ з переліком водойм та місць, де вводиться така заборона, видало Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Чернігівській області 20 жовтня поточного року № 95-од.
Чернігівський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватися вимог чинного природоохоронного законодавства. Про виявлені порушення правил рибальства або порядку придбання чи збуту водних біоресурсів слід повідомити на «гарячу лінію» патруля (099) 112-13-44 (телефон Держрибагентства — 0 (800) 50-52-50).
Довідково. З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, що впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та пливе до зимувальних ям.
Зимувальні ями – це глибокі місця у водоймі, де немає активної течії. Температура там може сягати чотирьох градусів тепла. Глибина таких ям щонайменше два метри. Їхнє розташування визначають працівники рибоохорони й попереджують про це рибалок. Коли температура води перевищує 8 градусів, риба виходить зі сплячки.
За повідомленням Департаменту екології та природних ресурсів
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).