Президент Німеччини з робочим візитом на Чернігівщині: налагодження співпраці між громадами та ознайомлення з масштабами збитків від російської агресії
Вшанувати жертв трагедії минулого століття та ознайомитися з наслідками військової агресії росії у 2022-у – мета візиту Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра на Чернігівщину. Під час робочої поїздки областю його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.
Пан Президент спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН Анкою Фельдгузен відвідав Корюківку, де поклав квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини у Другій світовій війні. Також пан Штайнмаєр поспілкувався з місцевими мешканцями, які в лютому-березні цього року опинилися в окупації. Президент Німеччини був вражений самовідданістю корюківчан, які з голими руками виходили назустріч ворожій техніці. Він щиро подивований згуртованості людей, які, маючи обмеженні ресурси, змогли налагодити виробництво хліба і загалом організувати життєдіяльність громади, відрізаної від будь-якої зовнішньої допомоги.
Окрім того, Президент Німеччини передав очільнику громади Ратану Ахмедову контакти міста Вальдкірх, яке готове стати побратимом для Корюківки.
«Ми вдячні німецьким партнерам за підтримку, зокрема у підготовці до зими, – наголосив Ратан Ахмедов. – Налагодження партнерських стосунків з якимось містечком Німеччини було моєю давньою мрією. Адже робота в такому форматі зазвичай є дуже плідною і корисною обом сторонам».
Принагідно Франк-Вальтер Штайнмаєр ознайомився зі зруйнованими інфраструктурними об’єктами в обласному центрі та поза його межами.
«Дуже важливо для нас було налагодити внутрішньообласну та зовнішню логістику. Загалом по області зруйновано 33 мости. Більшість із них (по тимчасовій схемі також) ми вже відновили. Це стало можливим, зокрема, завдяки міжнародним партнерам», – резюмував В’ячеслав Чаус.
Окрім того, Президент Німеччини відвідав Іванівську громаду та поспілкувався з мешканцями Ягідного, історія якого відома всьому світу.
«Враження, отриманні під час цієї поїздки, я заберу з собою до Німеччини. Я ділитимуся ними з усіма, бо побачене тут неможливо забути», – наголосив Франк-Вальтер Штайнмаєр.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.