Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 квітня, 13:55:43

Громади Чернігівщини отримали рекомендації щодо забезпечення енергетичної безпеки

25.10.2022   09:20Агенцiя

Як громадам Чернігівщини підготуватися до непередбачуваних ситуацій цієї зими, зменшити витрати тепла та забезпечити будівлі альтернативними джерелами енергії, запровадити цілеспрямоване планування щодо скорочення енергоспоживання та забезпечення власної енергоефективності,

– розглядали під час семінару «Енергетична безпека територіальної громади», який проходив у Чернігові 13–14 жовтня 2022 р. Це був другий семінар для голів територіальних громад в рамках проєкту «Підвищення ефективності та результативності діяльності територіальних громад за умов війни: виклики та відповіді». Його реалізують Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації та Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки фонду Ганнса Зайделя.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулися заступник начальника обласної військової адміністрації Дмитро Іванов та перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш.

Вони відзначили активність та прагнення очільників місцевого самоврядування до отримання нових знань та обміну досвідом, незважаючи на обставини воєнного часу. А це просто необхідно в умовах, коли йдеться про забезпечення життєдіяльності громад, вирішення нагальних питань щодо електро- та теплопостачання комунальних закладів та жителів домогосподарств.

Впродовж двох днів учасники зустрічі визначали найбільш критичні проблеми громад напередодні зими, ознайомилися з актуальними змінами законодавства у сфері енергоефективності, енергозбереження та енергоменеджменту. Експерти семінару зупинилися на практичних кроках, які громади можуть робити для зменшення витрат енергоресурсів вже зараз. Подальша мова йшла про залучення фінансування під енергозберігаючі проєкти, алгоритм кроків для громади, вимоги донорів та допомогу, яку вони можуть надати для впровадження ініціатив з енергозбереження у населених пунктах області. Принагідно звернули увагу на типові помилки під час підготовки заявки та реалізації подібних проєктів.

В наступному блоці питань йшлося власне про запровадження системи планування та обліку спожитих енергоресурсів, залучення альтернативних, місцевих джерел енергії та видів палива та впровадження комплексу енергозберігаючих заходів. Наголошувалося на необхідності розробки місцевих енергетичних планів, проведення систематичних енергоаудитів основних бюджетних енергоспоживачів, наявності енергетичних паспортів та енергетичних сертифікатів на такі об’єкти. Зокрема, сертифікат – це одна з умов отримання фінансування як від державних так і іноземних донорів. Також звернули увагу на доцільність розробки Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату, як свого роду стратегії енергетичного та екологічного розвитку для громади.

Спікери заходу надали кілька важливих порад впровадження заходів з енергоефективності. Насамперед, це комплексність рішень для будівель та систем (утеплення, заміна вікон, комунікацій, систем вентиляції, систем освітлення тощо). Саме такі заходи дають реальну економію і саме з ними варто звертатися до донорів. Важливо  залучати зовнішніх технічних  фахівців для неупередженої оцінки таких проєктів та об’єктів, де плануються заходи з термомодернізації або енергоефективності. Тому в проєктах варто закласти кошти на їхні послуги, а також юристів задля уникнення ризиків та зайвих витрат. Водночас експерти порадили не відмовлятися від централізованих систем опалення, газових котлів та ін., оскільки запасний варіант має бути завжди.

До обговорення в режимі онлайн долучились представники громад Вознесенська ‒ Миколаївської, Миргорода ‒ Полтавської, Львова та Жовкви ‒ Львівської областей, які презентували власні зразки та досвід впровадження енергозберігаючих проєктів.

З учасниками семінару працювали  голова осередку енергоаудиторів Чернігівської області, технічний експерт проєктів «Угода мерів» та «GIZ» Сергій Зінченко та експерт з технічного впровадження проєктів підвищення енергоефективності та використання відновлювальних джерел енергії в промисловому, комунальному, житловому та сільськогосподарському секторах Дмитро Іваненко.

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини