Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 листопада, 21:02:42

Проблеми зі сміттям у Новгороді-Сіверському. ВІДЕО

03.12.2012   11:07Агенцiя

На сьогодні, в Україні проблема сміття - одна з найважливіших і найактуальніших серед проблем забруднення навколишнього середовища. На превеликий жаль, є чимало таких осіб, хто викидає сміття на узліссях, галявинах, схилах ярів чи інших місцях загального користування. Яка ж ситуація у Новгороді-Сіверському?

"Проблема смітників стоїть перед людством, мабуть, з того часу, як воно з'явилося на землі, і чим далі, тим вона стає серйознішою. Гори сміття все ростуть і ростуть. Україна ризикує потонути у відходах, на жаль, Новгород - Сіверський не виключення".

У кожному людському помешканні утворюється величезна кількість непотрібних матеріалів та виробів, починаючи від старих газет та журналів, порожніх консервних банок, пляшок, харчових відходів, закінчуючи битим посудом та несправною побутовою технікою. Кожного дня ми змушені стикатися з відходами: вдома, на вулиці, біля торгових точок. Всюди нас оточують папірці, обгортки з пластика, скло, целофан. Цікаво, куди зникає сміття з помешкань жителів міста та району?

"Я сам з села, з Фаївки, у нас є ями, ми вивозимо сміття у ці ями. На одному кінці села бульдозер зробив ями, і на іншому кінці села також, туди сміття й вивозимо".

- "Я не викидаю сміття на вулиці, так як це роблять інші, я викопую ямочку  на своєму городі і туди викидаю сміття, а потім закопую"

- " На вулиці, де я живу,  сполучення вулиць Базилевича і Червоноармійської, там прохідний двір, там взагалі діється щось непередбачуване. Нас ніхто не обслуговує."

У місті Н.-Сіверському вивозом сміття займаються одразу кілька організацій. Так, житлово-експлуатаційна контора чи просто ЖЕК, за словами його керівника Олександра Голуба, обслуговує будинки, які належать до меж її компетенції. Оплата за прибирання сміття входить до обов’язкових комунальних платежів. Це будинки по вулицях Леніна, Козацькій, Вокзальній та інших. Машина підприємства забирає зібране сміття двічі на тиждень. Останнім часом скоротило обсяги роботи по прибиранню міста комунальне підприємство - товариство з обмеженою відповідальністю "Комунальник". Здебільшого послугами підприємства користуються організації, як бюджетні, так і приватні, для цього їм треба лише подати заявку, повідомив голова товариства Павло Сташук.

Сміття та його вивіз може бути бізнесом, а отже не дивно, що за три роки місто обслуговує  приватне підприємство ФОП Круглик. Вантажні машини їздять вулицями Рокосовського, Леваневського, Самоквасова тощо. Працює підприємство також за заявками. Багато людей самотужки вивозять сміття на сміттєзвалище за місто, проте є й такі, що не соромлячись викидають відходи просто до рову поблизу. Ось і нагадують, на жаль, колись чисті та привабливі для відпочинку яри та кручі нашого древнього міста звалище. Як їх забруднення, так і прибирання на совісті людей, котрі мешкають поблизу. Звісно раніше було менше пластику і поліетилену, а багато непотребу просто згорало у печах чи грубках. Та й нині є свідомі мешканці, котрі своїми силами за власним ентузіазмом, не лінуються прибирати так звані "нічийні яри". Приклад жителів Рокосовського говорить про те, що все в руках людини. Це місця загального користування, а отже й прибирання має носити загальний характер. Не варто чекати, що хтось колись при бире за всіма, можна просто скористатися послугами з вивозу сміття одного з підприємств. Звісно, це коштує грошей, але ж невже чиста й приваблива земля нашого краю цього не варта.

"Для всіх нас дуже важливо усвідомити наскільки "сміттєвий вал" небезпечний для міста і довкілля. Не менш важливо й те, що й цю проблему можна хоч трошки подолати, зробивши невелике зусилля над собою.


Новгород-Сіверська РДТРК "Сіверська"

Останні новини Чернігівщини

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій

Відбулася урочиста передача двох службових автомобілів для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій 15:44

13 листопада поточного року, відбулася урочиста передача двох службових автомобілів «Renault Duster» для медичних працівників Іванівської та Киїнської амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі

Верховна Рада проголосувала за проєкт закону щодо продажу сільськогосподарської землі 15:36

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів.

Чернігівський пологовий будинокзустрічав

Чернігівський пологовий будинокзустрічав "ранніх пташок" 12:54

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно.

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради

Безхазяйний дитячий садок передано у комунальну власність територіальної громади Коропської селищної ради 12:28

Під час здійснення представницьких повноважень, Коропським відділом Бахмацької місцевої прокуратури встановлено, що на території Билського старостинського округу Коропської селищної ради знаходиться нерухоме майно, а саме нежитлова будівля, яке має ознаки безхазяйності.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини