Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 лютого, 16:24:46

СБУ затримала агента рф, який збирав координати українських «центрів прийняття рішень» поблизу північного кордону

20.10.2022   09:27Агенцiя

Контррозвідники Служби безпеки України встановили місцезнаходження і затримали у Чернігівській області російського агента.

Він збирав розвіддані про дислокацію «центрів управління» ЗСУ та СБУ, координати місцевих органів влади та лікарень.

Крім того, поплічник агресора відслідковував маршрути переміщення українських військ на території регіону.

Отримані відомості рашисти планували використати для масованих повітряних ударів по держустановах та соціальних об’єктах.

За даними слідства, затриманим є мешканець Сєвєродонецька, який декілька років тому переїхав на Чернігівщину і отримав статус внутрішньо переміщеної особи.

На початку повномасштабного вторгнення він був завербований спецслужбами рф. У поле зору агресора потрапив через свою прокремлівську позицію і неодноразові висловлювання на підтримку збройної агресії рф проти України.

Втім, до виконання ворожих завдань зловмисник приступив уже після звільнення регіону. За вказівкою свого московського куратора він здійснював фотофіксацію українських об’єктів з прив’язкою до місцевості та позначав їхню геолокацію на електронних картах.

Потім передавав агресору відповідні матеріали через анонімні месенджери. За виконання цих «доручень» агент отримував гроші з рф.
Співробітники СБУ задокументували факти збору ворожим поплічником відомостей про розташування прикордонної застави та декількох блокпостів українських захисників поблизу держкордону.

Під час обшуків правоохоронці виявили у нього мобільний телефон із доказами листування з російським «куратором».

Наразі затриманому повідомлено про підозру. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Чернігівської області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Служба безпеки України Чернігівської області


Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18

Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16

До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.

«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13

З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».

Надзвичайні події в області за останню добу 10:09

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.

Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06

Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини