Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 00:14:19

Представники ООН-Хабітат вивчають можливості як допомогти Чернігову з відновленням

06.10.2022   10:16Агенцiя

Допомогти Чернігову. Наше місто 5 жовтня відвідала делегація, яка представляє Програму ООН з населених пунктів.

До неї увійшли: старший експерт з відновлення та управління містами (Швеція) Райан Ллойд Нокс, керівниця програми ООН-Хабітат (Швейцарія) Маріана Войта, представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (Ірландія) Фіона Аллен. 

Вони зустрілися з Чернігівським міським головою, аби дізнатися про стан справ у місті і якої допомоги ми потребуємо.

Владислав Атрошенко розказав візитерам, що найбільше постраждали три напрямки — приватне житло, об'єкти критичної інфраструктури, підприємства. 

Приватне житло. Більше 850 багатоквартирних будинків пошкоджені внаслідок прямого влучання і дії вибухової хвилі,  дісталося під час активних бойових дій і понад 2700 приватним оселям. 

Об'єкти критичної інфраструктури. Російський окупант цілеспрямовано знищував протягом лютого-березня об'єкти критичної інфраструктури, аби зламати спротив людей, залишивши їх без води, тепла, світла. 

Підприємства. У місті пошкоджено близько 60% підприємств від загальної кількості. Не всі підприємства змогли відновити свою довоєнну діяльність, або зробили це не в повному обсязі. Як наслідок — втрачені десятки робочих місць та скорочення податкових надходжень. 

Попри те, що бюджет Чернігова має колосальні недонадходження, органи місцевого самоврядування роблять все можливе аби повернути місто до життя, з цією метою і виділяються кошти з місцевого бюджету на такі напрямки:

  • Жителі приватних будинків, поки не отримали компенсацію збитків від держави, можуть отримати фінансову допомогу з міського бюджету.
  • Всі пошкоджені багатоквартирні будинки обстежені експертами і їх ремонтують.
  • Виділяються кошти на ремонт об'єктів критичної інфраструктури. 
  • Реалізовані заходи з підвищення обороноздатності міста. 

— Якщо вчасно не забезпечити людям найголовніші елементи життя, комфорту, виховання дітей, транспорту, то місто просто втратить значну частину людей, які переїдуть жити в інше місто, — пояснив головну мотивацію всіх рішень органів місцевого самоврядування Владислав Атрошенко. 

Старший експерт із відновлення та управління містами Райан Ллойд Нокс після того, як їх ознайомили зі станом справ у місті, зазначив наступне :

— Ми вражені, скільки муніципалітет робить зараз для Чернігова та його людей.

Делегація Програми ООН з населених пунктів також відвідала пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури Чернігова, далі вони прийматимуть рішення чим зможуть допомогти нашому місту 

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Корюківського районного відділу впродовж двох годин розшукали зниклу дитину 17:18

Учора до поліції надійшло повідомлення про зникнення 16-річної дівчини у селищі Холми.

У Ніжині поліцейські виявили та вилучили з незаконного обігу 3,5 тонни спирту 16:37

Під час патрулювання Ніжинської громади інспектори відділу реагування патрульної поліції Ніжинського районного управління поліції зупинили водія автомобіля за порушення Правил дорожнього руху.

У Куликівській громаді запрацював соціальний маршрут для мешканців віддалених сіл 16:06

Гуманітарна місія «Проліска» запустила черговий соціальний маршрут для мешканців віддалених населених пунктів області. Цього разу — на Куликівщині. Основна мета — забезпечити людям доступ до необхідних послуг та допомогти самостійно вирішувати повсякденні питання.

Холминській ТГ громада-партнер із Закарпаття надала комп’ютерну техніку 15:25

У межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Холминська ТГ отримала від Дубівської громади Закарпатської області вісім комп’ютерів. Їх нещодавно доставили до Дубового від благодійної організації з Австрії.

Веслувальники Чернігівщини здобули чотири бронзові медалі на чемпіонаті України 15:04

З 04 до 09 серпня в місті Умань відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат 2010–2011 та 2012–2013 років народження з веслування на байдарках і каное.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини