Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 березня, 21:51:13

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

05.10.2022   17:19Агенцiя

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

Досить приносити зброю в суди!

Кампанія розпочалася з пресконференції, протягом якої керівники ССО і КМЄС розповіли про роль Служба судової охорони у зниженні рівня небезпек і ризиків у судах, що зросли через збільшення кількості вогнепальної та іншої зброї у громадян з початку російського вторгнення. Безпека в судах не існує за замовчуванням. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів – усе це багато років є буденним  явищем в українській системі правосуддя. Тому спікери закликали українців утриматися від спроб пронесення в суди зброї та інших заборонених предметів. Кампанія спрямована на дві аудиторії: перша включає професійну спільноту, зокрема адвокатів, суддів, прокурорів, працівників апарату суду; друга – це громадяни, які взаємодіють чи будуть взаємодіяти з різними органами судової влади, наприклад свідки чи родичі обвинувачених.

Майже 87 тис. заборонених предметів «знешкоджені»

З початку війни оперативні обов'язки служби продовжують зростати, адже потреба у безпеці в органах правосуддя та роль ССО у її забезпеченні значно розширилася. Так, з січня по серпень 2022 року працівники служби встигли забезпечити охорону 1,74 млн судових засідань та не допустили пронесення в суд 86 539 заборонених предметів, у т.ч. 2429 одиниць вогнепальної зброї, спроби пронесення якої зросли у 18,5 разів, порівнюючи з січнем серпнем 2021 року, коли було знайдено 131 одиниць. “Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека усіх учасників судового процесу – це наша робота”, – підкреслив Олександр Баланда, заступник Голови Служби судової охорони.   

Мова йде про безпеку кожного

У Консультативній місії Європейського Союзу в Україні, яка фінансує дану кампанію, зазначають, що її метою є привернення уваги громадськості до забезпечення безпеки учасників судових засідань та формування розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини.  “Величезна кількість стрілецької зброї та небезпечних предметів, які так і не потрапили до зал судових засідань, вразила нас та змусила усвідомити важливість Служби судової охорони для забезпечення безпеки кожної людини у судах”, – заявила Маура О’Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. За її словами, місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи. “Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану”, - зазначила Маура О’Салліван на пресконференції.

Що далі?

Пресконференцію відвідали 12 представників медіа, у тому числі 2 національні телеканали. Наступними кроками буде підтримка комунікації через наступні канали: відеоролики для демонстрації прикладів щоденних небезпек, які попереджують співробітники ССО; постери у судах, які показують ССО як гаранта безпеки в установах системи правосуддя; інсталяція «Куб» з чотирма тематичними зонами, які дозволять відвідувачам та співробітникам судів краще зануритися у результати щоденної роботи ССО; випуски подкасту, присвяченого реальним історіям працівників ССО, які зіграли свою роль у попередженні небезпек у будівлі суду; інформаційні ініціативи для українських медіа.

Останні новини Чернігівщини

До глядачів повернувся “Справжній Я” 13:58

29 лютого 2024 року на прохання глядачів чернігівський театр “23” знову презентував в обласному філармонійному центрі пластичну драму “Справжній Я”.

Бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки" 13:32

27 лютого у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" з нагоди 100-річчя відкриття седнівських муміфікованих поховань відбулася бібліотечна зустріч "Лише мумія страждає мовчки".

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії

1 березня 2024 року виповнюється 81 роковини Корюківській трагедії 10:27

Селище Корюківка на Чернігівщині було найбільшим населеним пунктом у Європі, який під час Другої світової війни повністю знищили нацисти під час каральної операції.

На Чернігівщині поліцейські затримали учасників наркоугруповання, які заробляли на збуті майже мільйон гривень на місяць 10:23

За результатами понад 20 обшуків правоохоронці вилучили наркотиків психотропів на 800 000 гривень. Організатору та п’ятьом учасникам повідомлено про підозру.

Від відбудови до налагодження економічної спроможності: підприємцям Чернігівщини розповіли про актуальні проєкти 10:20

Регіональний форум «Відновлення економіки Чернігівської області в умовах війни: діалог з бізнесом» відбувся сьогодні в обласному центрі за підтримки Проєкту USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини