Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 02:55:17

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

05.10.2022   17:19Агенцiя

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

Досить приносити зброю в суди!

Кампанія розпочалася з пресконференції, протягом якої керівники ССО і КМЄС розповіли про роль Служба судової охорони у зниженні рівня небезпек і ризиків у судах, що зросли через збільшення кількості вогнепальної та іншої зброї у громадян з початку російського вторгнення. Безпека в судах не існує за замовчуванням. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів – усе це багато років є буденним  явищем в українській системі правосуддя. Тому спікери закликали українців утриматися від спроб пронесення в суди зброї та інших заборонених предметів. Кампанія спрямована на дві аудиторії: перша включає професійну спільноту, зокрема адвокатів, суддів, прокурорів, працівників апарату суду; друга – це громадяни, які взаємодіють чи будуть взаємодіяти з різними органами судової влади, наприклад свідки чи родичі обвинувачених.

Майже 87 тис. заборонених предметів «знешкоджені»

З початку війни оперативні обов'язки служби продовжують зростати, адже потреба у безпеці в органах правосуддя та роль ССО у її забезпеченні значно розширилася. Так, з січня по серпень 2022 року працівники служби встигли забезпечити охорону 1,74 млн судових засідань та не допустили пронесення в суд 86 539 заборонених предметів, у т.ч. 2429 одиниць вогнепальної зброї, спроби пронесення якої зросли у 18,5 разів, порівнюючи з січнем серпнем 2021 року, коли було знайдено 131 одиниць. “Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека усіх учасників судового процесу – це наша робота”, – підкреслив Олександр Баланда, заступник Голови Служби судової охорони.   

Мова йде про безпеку кожного

У Консультативній місії Європейського Союзу в Україні, яка фінансує дану кампанію, зазначають, що її метою є привернення уваги громадськості до забезпечення безпеки учасників судових засідань та формування розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини.  “Величезна кількість стрілецької зброї та небезпечних предметів, які так і не потрапили до зал судових засідань, вразила нас та змусила усвідомити важливість Служби судової охорони для забезпечення безпеки кожної людини у судах”, – заявила Маура О’Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. За її словами, місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи. “Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану”, - зазначила Маура О’Салліван на пресконференції.

Що далі?

Пресконференцію відвідали 12 представників медіа, у тому числі 2 національні телеканали. Наступними кроками буде підтримка комунікації через наступні канали: відеоролики для демонстрації прикладів щоденних небезпек, які попереджують співробітники ССО; постери у судах, які показують ССО як гаранта безпеки в установах системи правосуддя; інсталяція «Куб» з чотирма тематичними зонами, які дозволять відвідувачам та співробітникам судів краще зануритися у результати щоденної роботи ССО; випуски подкасту, присвяченого реальним історіям працівників ССО, які зіграли свою роль у попередженні небезпек у будівлі суду; інформаційні ініціативи для українських медіа.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).