Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»
29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».
![](/uploads/32970-m.jpg)
Досить приносити зброю в суди!
Кампанія розпочалася з пресконференції, протягом якої керівники ССО і КМЄС розповіли про роль Служба судової охорони у зниженні рівня небезпек і ризиків у судах, що зросли через збільшення кількості вогнепальної та іншої зброї у громадян з початку російського вторгнення. Безпека в судах не існує за замовчуванням. Замінування судів, блокування приміщень судів під час проведення суспільно-резонансних судових процесів, погрози на адресу суддів та учасників судових процесів – усе це багато років є буденним явищем в українській системі правосуддя. Тому спікери закликали українців утриматися від спроб пронесення в суди зброї та інших заборонених предметів. Кампанія спрямована на дві аудиторії: перша включає професійну спільноту, зокрема адвокатів, суддів, прокурорів, працівників апарату суду; друга – це громадяни, які взаємодіють чи будуть взаємодіяти з різними органами судової влади, наприклад свідки чи родичі обвинувачених.
Майже 87 тис. заборонених предметів «знешкоджені»
З початку війни оперативні обов'язки служби продовжують зростати, адже потреба у безпеці в органах правосуддя та роль ССО у її забезпеченні значно розширилася. Так, з січня по серпень 2022 року працівники служби встигли забезпечити охорону 1,74 млн судових засідань та не допустили пронесення в суд 86 539 заборонених предметів, у т.ч. 2429 одиниць вогнепальної зброї, спроби пронесення якої зросли у 18,5 разів, порівнюючи з січнем серпнем 2021 року, коли було знайдено 131 одиниць. “Тож ми просимо громадян дотримуватися правил і не брати до суду речі, яким там не місце, або ж не нарікати на дії працівників Служби, які запобігають пронесенню таких предметів у будівлі суду. Адже безпека усіх учасників судового процесу – це наша робота”, – підкреслив Олександр Баланда, заступник Голови Служби судової охорони.
Мова йде про безпеку кожного
У Консультативній місії Європейського Союзу в Україні, яка фінансує дану кампанію, зазначають, що її метою є привернення уваги громадськості до забезпечення безпеки учасників судових засідань та формування розуміння того, чому і як Служба судової охорони працює для забезпечення безпеки кожної людини. “Величезна кількість стрілецької зброї та небезпечних предметів, які так і не потрапили до зал судових засідань, вразила нас та змусила усвідомити важливість Служби судової охорони для забезпечення безпеки кожної людини у судах”, – заявила Маура О’Салліван, керівник апарату Консультативної місії Європейського Союзу в Україні. За її словами, місія відзначає вагомий внесок Служби судової охорони у зміцненні довіри суспільства до судової системи. “Ми продовжуватимемо надавати підтримку українським партнерам Місії з більшою увагою до їхніх потреб в умовах нинішнього воєнного стану”, - зазначила Маура О’Салліван на пресконференції.
Що далі?
Пресконференцію відвідали 12 представників медіа, у тому числі 2 національні телеканали. Наступними кроками буде підтримка комунікації через наступні канали: відеоролики для демонстрації прикладів щоденних небезпек, які попереджують співробітники ССО; постери у судах, які показують ССО як гаранта безпеки в установах системи правосуддя; інсталяція «Куб» з чотирма тематичними зонами, які дозволять відвідувачам та співробітникам судів краще зануритися у результати щоденної роботи ССО; випуски подкасту, присвяченого реальним історіям працівників ССО, які зіграли свою роль у попередженні небезпек у будівлі суду; інформаційні ініціативи для українських медіа.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.