Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:02:32

Свідоме та відповідальне ставлення до того, ЩО і ЯК пише журналіст – ось запорука успішної протидії мові ворожнечі

03.12.2012   09:24Агенцiя

30 листопада 2012 року в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка з 12.00 до 15.00 відбувся семінар «Протидія мові ворожнечі у ЗМІ», на якому журналісти Чернігівських ЗМІ навчалися як уникнути «мови ворожнечі»

Захід відбувавсяся в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Антидискримінаційна дія», спільної ініціативи Коаліції з протидії дискримінації в Україні (http://antidi.org.ua) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та  координації Вінницької ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ».

Семінар пройшов у формі відкритої  дискусії з Максимом Буткевичем - відомим  журналістом та громадським діячем, координатором Проекту «Без кордонів» та експертом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

«Журналіст поділяє відповідальність за передану інформацію, – каже Максим Буткевич своїм «учням»: він відповідає не тільки перед тими, хто контролює  ЗМІ, але насамперед перед суспільством, приймаючи до уваги різноманітні соціальні інтереси. Соціальна відповідальність журналіста вимагає, щоб за будь-яких обставин він діяв відповідно до своєї моральної свідомості».

Основою дискусії стали питання  про стандарти професійної етики  журналістів, про те, як уникнути «мови  ворожнечі» та як їй протидіяти в журналістській роботі.

«Сьогодні ми отримали дуже важливі  знання, про які часто забуваємо  під час роботи. Нажаль, мова ворожнечі  є дуже поширеною в нашому повсякденному  житті, в побутовій мові, в анекдотах  і ми, журналісти, в конвеєрі роботи дуже швидко забуваємо про суспільне значення того, що ми пишемо», – каже Олег Дешура, журналіст газети «Вектор».

 

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.