Свідоме та відповідальне ставлення до того, ЩО і ЯК пише журналіст – ось запорука успішної протидії мові ворожнечі
30 листопада 2012 року в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка з 12.00 до 15.00 відбувся семінар «Протидія мові ворожнечі у ЗМІ», на якому журналісти Чернігівських ЗМІ навчалися як уникнути «мови ворожнечі»

Захід відбувавсяся в рамках інформаційно-просвітницької кампанії «Антидискримінаційна дія», спільної ініціативи Коаліції з протидії дискримінації в Україні (http://antidi.org.ua) за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та координації Вінницької ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ».
Семінар пройшов у формі відкритої дискусії з Максимом Буткевичем - відомим журналістом та громадським діячем, координатором Проекту «Без кордонів» та експертом Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».
«Журналіст поділяє відповідальність за передану інформацію, – каже Максим Буткевич своїм «учням»: він відповідає не тільки перед тими, хто контролює ЗМІ, але насамперед перед суспільством, приймаючи до уваги різноманітні соціальні інтереси. Соціальна відповідальність журналіста вимагає, щоб за будь-яких обставин він діяв відповідно до своєї моральної свідомості».
Основою дискусії стали питання про стандарти професійної етики журналістів, про те, як уникнути «мови ворожнечі» та як їй протидіяти в журналістській роботі.
«Сьогодні ми отримали дуже важливі знання, про які часто забуваємо під час роботи. Нажаль, мова ворожнечі є дуже поширеною в нашому повсякденному житті, в побутовій мові, в анекдотах і ми, журналісти, в конвеєрі роботи дуже швидко забуваємо про суспільне значення того, що ми пишемо», – каже Олег Дешура, журналіст газети «Вектор».
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.